هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

اعتیاد ترفندی برای به استثمارکشاندن جوانان

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

xebat_-_etiad_3اعتیاد چیست

اعتياد به مواد مخدر ، به عنوان نابسامانی اجتماعی ، پديده ای است كه آن را " بلای هستي سوز " نام نهاده اند؛ زيرا ويرانگری های حاصل از آن زمينه ساز سقوط بسياری از ارزش ها و هنجارهای فرهنگی ، اخلاقی و اجتماعی می گردد و سلامت جامعه را به مخاطره می اندازد و هر سال اين بلای خانمان برانداز، قربانيان بی شماری را در آغوش سرد خاك می افكند وشمار بسیاری را در جامعه ، بیمار گونه رها می کند.

 معتادین در اثر اعتیاد به مواد مخدر قوای فکری و جسمی شان را از دست داده ودر بدترین وضعیت اجتماعی به سر می برند و اعتیاد یکی از معضلات اساسی جامعه ی امروزی ایران است .

اعتياد به مواد مخدر تقريباً پديده نوظهوری است كه از عمر آن شايد بيش از صد و پنجاه سال نمی گذرد. البتّه مصرف مواد مخدر و حتی عادت و نيز استعمال تفننی بدان ، تاريخی طولاني دارد . ليكن از قرن نوزدهم به بعد به سبب تأثير فراوان بر جنبه های متفاوت زندگی اجتماعي انسان ها ، توجه بسياری را به خود جلب كرده است . و دولتهای دیکتاتوراز فاجعه ی اعتیاد به عنوان سیاستی برای به انحراف کشاندن جوانان استفاده می کنند . تا خود چند صباحی بیشتر حکومت کنند.

 

xebat_-_etiad_2


 جوانان بعد از فارغ التحصیل شدن با انرژی وامید های زیادی وارد عرصه ی اجتماع می شوند و اما در کنار شور جوانی نوعی اضطراب و دلواپسی نسبت به آینده در اغلب جوانان و نوجوانان ایجاد می شود و در این سنین احساس به آزادی و رهایی از قید و بند ها و نیاز به زندگی بهتر در آنها بطور طبیعی دیده می شود .اما به دلیل نداشتن شغل و هیچ گونه امکانات رفائی در جامعه مأیوس و افسرده می شوند.

 امروزه در جامعه ی ایران تحمیل فقر ، فلاکت، بی کاری و عوامل اجتماعی ، سیاسی زندگی مردم را زیر شدیدترین فشارها قرار داده است و زمینه ی هر گونه وازدگی و پناه بردن به افیون و مواد مخدر را در جوانان فراهم می کند .

زمانی که هزاران کارگربه دلیل بی کار شدن روانه ی خیابانها می شوند و میلیون ها آدم گرسنه و جویای کار به دیگر شهرها هجوم می برند و گذراندن زندگی بی دغدغه حتی برای یک روز به معضل بزرگی برای مردم تبدیل شده است بنابراین مساعدترین شرایط برای رشد اعتیاد و از خود بیگانگی در جامعه مهیا می شود .

 به اعتیاد کشاندن جوانان اقدامی است سلطه جویانه با اهداف خاص سیاسی ، مگر نه مایحتاج روزانه ی مردم جامعه روز به روز گران تر می شود پس چگونه است که مواد مخدر را به وفور وبا قیمتی بسیار کم در جامعه و در دسترس همگان می توان یافت .

رژیم جمهوری اسلامی ایران با همکاری افراد وابسته به خود در مغازه ها و در قهوه خانه ها و خیابان ها به ویژه در مناطق کُرد نشین به فروش مواد مخدر اقدام می کنند . بدون اینکه از طرف ارگانی تحت فشار قرار گیرند. آنها سعی دارند روز به روز جوانان بیشتری را به کام مرگ بار اعتیاد بکشانند .

رژیمی که برای حفظ موجودیت خود و دفاع از منافع خود فقر ، بیکاری ، دربه دری و پایمال کردن هر روزه حقوق فردی ، سیاسی و اجتماعی انسانها را سرلوحه ی بر نامه های خود قرار داده است وآنها خود مهمترین و اصلی ترین عامل رشد اعتیادند و طبق تحقیقات انجام شده سران حکومت به ویژه فرماندهان سپاه پاسداران خود سردسته ی قاچاقچیان و مافیای مواد مخدر در جامعه هستند .

سپاه پاسداران نه فقط برای کسب در آمدهای میلیارد دلاری به این کار دست می زند بلکه از مواد مخدر برای مبارزه برعلیه مخالفین جمهوری اسلامی و برای دور ساختن آنها از عرصه ی سیاست استفاده کرده و می کنند.

از ابتدای روی کار آمدن این رژیم این سیاستی بود که آنها ابتدا آن را در مناطق کُرد نشین اجرا کردند و روز به روز بر دامنه این سیاست پخش مواد مخدر می افزایند و آنها بر این باورند اعتیاد به مواد مخدر از شدت مبارزه جوانان علیه ی رژیم می کاهد .

بنابراین به اعتیاد کشاندن جوانان ترفند خود رژیم است برای استثمار جوانان و به بند کشیدن مردم ستم دیده.

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1413
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy