هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

انتخابات آزاد در جمهوری اسلامی که نظامی واپسگرا و سرکوبگر است، امکان ندارد

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

amanj_-_halbjardni_sarkomari_2سالهاست که مردم در یک توهم و امید کاذب در انتخابات شرکت می کنند که شاید جمهوری اسلامی اصلاح شود .اما این تنها یک خیال واهی بوده و هست و سال به سال اوضاع ایران بحرانی تر شده و روز به روز کشور به پرتگاه سقوط و نابودی نزدیک تر می شود .

نتيجه ی حکومت جمهوری اسلامی بر مردم تنها وخیم شدن روز به روز وضعیت اقتصادی کشور، بیکاری، گرانی سرسام آور، فساد اجتماعی در همه ی ابعادش، ستم ملی و مذهبی، ستم سیاسی و هر چه بیشتر ایدئولوژیک نمودن حکومت، تبعیض نژادی و جنسیتی، بازداشت، سرکوب جنبشهای آزادی خواهانه و اعدام آزادی خواهان و دهها عمل و رفتار ضد انسانی دیگر که تنها مختص سیستمهای دیکتاتوری و ضد انسانی می باشد .

ای کاش می شد که با شرکت کردن در انتخابات و رأی دادن در انتخاباتی از قبل برنامه ریزی شده و غیر دمکراتیک مستبدان را به پس راند و فضای باز سیاسی را خلق کرد. اما چنین تفکری جزء خواب و خیال نیست زیرا تنها مهره های حکومتی جابجا می شوند .

درآستانه ی انتخابات اغلب مسئولین کشوری و نامزدهای انتخاباتی برای گرمتر کردن تنور انتخاباتی به افشاگری علیه عملکرد یکدیگرپرداخته و پرده از فساد مالی و اداری حکومت بر می دارند. ولی هیچ کدام نیز مسئولیت این فساد و مشکلات را که مردم باید تاوان آنها را بپردازند را قبول نمی کنند. و این تنها نمایشی است برای سرگرم کردن مردم و یک حیله ی تبلیغاتی، بیشتر نیست.

اما با این وجود متأسفانه در میان به اصطلاح قشر روشنفکر فارس بعد از گذشت سالها از عمر پر از جنایت و وحشت حکومت اسلامی باز هم از مردم می خواهند که به پای صندوق های رأی بروند و در انتخاباتی نمایشی و غیر دمکراتیک شرکت نمایند کسانی که مشخص است که منفعت آنها تنها در ماندن حاکمیت جمهوری اسلامی است که چنین خواسته ی از مردم رنجور و زخم دیده دارند و این در حالی است که اکثر مردم ایران و ملت کُرد حاضر نیستند در این انتخابات فورمالیته و نمایشی شرکت کنند.

ایران کشوری است با حکومت ایدئولوژی اسلامی، حکومتی که در آن رهبر تصمیم گیرنده ی نهایی است و برای هر انتخاباتی از آغاز تا پایان، پیشاپیش برنامه ریزیهای جزء به جزء صورت گرفته است و صلاحیت کاندیداها باید مورد ارزیابی وزارت کشور و شورای نگهبان که متشکل از شش فقیه که توسط شخص علی خامنه ای رهبر ایران منصوب می شود و شش حقوق دان که توسط رئیس قوه ی قضائیه منصوب رهبر به مجلس معرفی می شوند قرار گیرد و این شوراها باید صلاحیت کاندیدها را از جهت التزام عملی به اسلام و ... احراز کنند.

پس در کل این ولایت فقیه است که در تمام امور کشور تصمیم گیرنده است و در این نمایش انتخاباتی تنها کسانی برنده می شوند که غلام و حلقه به گوش حکومت باشند . زیرا سرومداران حکومت خود را به عنوان نماینده ی خدا در زمین معرفی می کنند به همین دلیل در برابر مردم نه مسئولند نه پاسخگو بلکه خود را جانشین بر حق خدا بر زمین می دانند و خود را مسند امر و فرمان خدا و مردم را در مقام اطاعت و فرمانبرداری محض می بینند و مقصود آنها از به راه انداختن این نمایش انتخاباتی و کشاندن مردم به پای صندوق های رأی با هزار حیله ونیرنگ تبلیغاتی استفاده ی تبلیغاتی از مردم است جهت مشروعیت بخشی به حکومت خود و ساختن تصویری مردمی از خود در انظار و افکار داخلی و خارجی برای حکومت بیشتر بر مردم، نه سهیم کردن آنها در اداره ی کشور انتخابات در کشورهای آزاد و دمکراتیک فرصت مناسبی است تا توده های مردم از طریق یک انتخاب آزاد و سالم و داشتن حق تعین سرنوشت به نمایندگان مورد اطمینان و اعتماد خود رأی بدهند و امور کشور را به کسانی بسپارند که نماینده های واقعی مردم هستند وخود مردم دراداره ی کشور و تصمیم گیری برای سرنوشت خود سهیم باشند .

اما در دولت های دیکتاتور بزرگترین بی عدالتی و ظلمی که در حق شهروندان خود روا می دارند . عدم برگزاری یک انتخاب آزاد و دمکراتیک است برای تأثیر گذاری مردم برسرنوشت خویش از طریق انتخاب نمایندگان مورد تأیید و اعتماد خویش

بنابراین با وجود چنین حکومتی مردم ایران به خصوص مردم ستم دیده ی کُرد نباید تحت تأثیر تبلیغات سوء از طریق نیروهای دست نشانده ی رژیم قرار گیرند و گول حیله های آنها را بخورند و عروسک خیمه شب بازی آنها شوند و با رفتن به پای صندوق های رأی به حکومت آنها مشروعیت ببخشند و با رأی خود مهر تأیید بگذارند بر تمامی اعدامهای سیاسی شکنجه ها تجاوزها و سرکوب ها و نابسامانی اقتصادی کشور،

پس بیائید روز انتخابات را فرصتی جهت نشان دادن دوباره ی اتحاد و همبستگی خویش در برابر ظلم و استبداد بدل سازیم و بیزاری و نارضایتی خویش را با شرکت نکردن در این جنایت به گوش جهانیان برسانیم و غیر مردمی بودن این رژیم را به اثبات رسانیم و رژیم را با عدم توفیق در اجرای سناریوهایش رو به رو سازیم و بدین گونه رسالت انسانی و وظیفه ی ملّی خود را به انجام رسانیم .

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1217
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy