هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

من نمیتوانم با قاتلان فرزندانم پیوند برادری ببندم!

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

bazyar_-_man_jash_nistam_2بعد از سه هزار سال مقاومت استقلال طلبى طبيعى ترين انديشه و خواست کوردها و برادرى نامعقولترين پيشنهاد است! اينکه چرا جايگاه اين دو عوض شده را بايد از رهبران کورد پرسيد!

آنچه انديشه برادرى در کوردستان را به چالشى اساسى ميکشاند در واقع اعمال پر از تناقض طرفدارانش ميباشد! پشت استقلال طلبان کوردستان پر است از خنجرهايى که دوستان در دقيقه نود فرو کرده اند تا مردم از آنها بترسند! استقلال طلبان کورد را بجاى جاش ناميدن و طرد کردن بايد بر سر دستها و سرها گرداند. بايد بر تمام نهادها و قوانين نظارت داشته، موى سرسپردگى را از آنها بيرون بکشند.

بدون شک اکثر اين کوردهايى که خود را شيفته برادرى ترک و عرب و فارس نشان ميدهند دروغ ميگويند!

آنها در واقع استقلال طلبند و بنام مصلحت خواست حقيقى خود را در نهاد سربريده اند ! آنها نميفهمند که اين طمع است که آنها را به تقليل خواست تاريخى يک ملت واميدارد نه مصلحت. تقريبا هيچ کورد واقعى اى نيست که خواست برحق و بسيار منطقى استقلال در سر نداشته باشد،

زخمهاى گاه کارى نشسته بر پيکر ملت کوردستان، چالش بسيار بزرگ ديگريست براى سوداى برادرى! کوردستان استقلال ميخواهد و به محض دست يافتن به آن به نسبت تک تک زخمهايش، غرامت!

 

bazyar_-_esteglal_2


بهتر است جامعه شناسان و تحليلگران و سياسيون خاورميانه و دنيا بدانند که در خانه يک کورد هيچ چيز مقدس تر از پرچم و نقشه کوردستان نيست و آن را در افکار و عقايد خود اعمال کنند، دنيا بايد بداند رهبران بزرگ و ستودنى کورد زير بار مصايب اين ملت فرسوده شده و عقب نشینی آنها از خواست واقعی این ملت به یک رویه تاریخی تبدیل شده است.

"خواست واقعى ما استقلال است اما ميخواهيم از طريق فدراليسم و کنفدراليسم کم کم به آن دست بيابيم"

اگر کشته مرده هاى برادرى خواست خود را اينطورى مطرح ميکردند ديگر مجبور نميشدند بهترين سرمايه هاى کوردستان، استقلال طلبان را طرد کرده و جاش بنامند!

هر وقت اکثر مردمان خاورميانه توانستند حکم قصاص را از دادگاههايشان برداشته، بجاى آن پيوند برادرى با قاتلان کسانشان بگذارند! دستهاى دروغين طماع برادرى از سمت کوردستان را ميشود باور کرده، خواست اورجينال کردستان دانست!

ترجيح ميدهم بجاى خيانت به عدالت و فروگذاشتن شرف و روياهايم پس از سه هزار سال و دراز کردن دست گدايى و برادرى به سمت قاتلان فرزندانم با تمام قدرت فرياد بزنم يک کورد استقلال طلبم تا کرک و پر امتيازات اجتماعى متجاوزان به سرزمينم بريزد و عدالت اجرا شود.

ميدانم که انديشه برادرى و خط زدن گورهاى دست جمعي، تيربارانهاى فرودگاه سنندج، نسل کشيهاى درسيم و جنايات بشرى در کوردستان دست مرا خالى ميکند و تمام خواسته هايم را بى ريشه و غير منطقي!

ميخواهم استخوانهاى قاتلان زنان و کودکان کورد را ريلى کنم براى جابجایی کوه کشور کوردستان!

با نافرمانى مدنى، اعتصاب، تظاهرات، با چنگ و دندان، با توپ و تانک و مسلسل و هر چه دم دستم برسد به دنيا نشان خواهم داد که در اطلس جهان و درست در کانون غرب ايران، شرق سوريه، جنوب ترکيه و شمال عراق جاى يک کشور خاليست و تا پر نشود خاورميانه و جهان رنگ آرامش به خود نخواهد دید.

در حاليکه دنيا با توهم حاصل از اختراعات ويرانبار و بمب هسته اى بر روى استخوانهاى زنان و کودکان کورد به خيال خام خود به سوى خوشبختى شتاب برداشته؛

من قندیلم:

و سالهاست بندهايى که مانع پيشرفت کودکان سرزمينم ميشوند را باز کرده و با آنها افسارى ساخته ام براى گردن ابرنژادپرستان دنیا و شتاب کره زمین به سمت نابودی!


ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1315
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy