هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

انسجام روزافزون ملی کوردستان و گسست فرهنگی ملل همسایه

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

bazyar_-_irani_nistam_2انسجام روزافزون ملی کوردستان و گسست فرهنگی ملل همسایه (از عوارض ناخواسته ستم لگام گسیخته بر کوردها)

کوردستان امروز دیگر در موضع ضعف نیست. این سرزمین در عالم واقعیت از مدتها پیش یکپارچه شده. هیچگاه هیچ تکه ای از پازل چهارخوانش نخواسته است که با انزوایش بقیه را شوره زار و مردابی کند و برجای بگذارد و اگر حصاری بوده خواست بیگانگان و سودجویانی بوده که سالهاست برای پیچیده کردن این معما از هر راهی و به هر جنایتی دست زده اند و با حماقتی همه را به باد دادند!

زمان و شدت ستم اگر از حد بگذرد، ظرفیت مبارزه در میان ستمدیدگان بالاتر میرود و ضرورت پیوستگی بایسته تر. و امروز، پس از سالها رنج و آوارگی و کشتار و تجربه جنایتهای بسیار علیه بشریت و حتی بمب شیمیایی، و پس از به هم خوردن اتحادهای مافیایی منحوس علیه کوردستان و گرفتاری اشغالگرانش در باتلاق جوامع خود، به روشنی میتوان حضور نیرومند جنبشی مدنی ناشی از احساس تعلق دهها میلیون انسان ستمدیده را دید و با تمام وجود احساس کرد و به دلیل از هم گسیختن بافت اجتماعی و عرض اندام اقلیتهای جوامع و ملتهای همسایه اش روز به روز روشنتر و برجسته تر دید.

با تعمقی کوتاه در اساس هستی، تکامل، و با نگاهی گذرا به تاریخ و عواملی که موجب تسلط یا شکست ملتها در گذشته شده اند، به نتیجه ای بسیار گویا و شفاف میتوان رسید حاوی فردایی بسیار روشن برای کوردها.

 

bazyar_-_safarhaye_nawrozi_2


میلیاردها سال است که سرشت برای هر گونه ای گیاهی یا جانوری که مدتی طولانی تحت فشار گونه ای غالب بوده اند، شکار شده اند، رانده شده اند، تا مرز انقراض رفته اند اما مقاومت کرده اند. در خندقی از مظلومیتشان با دست خالی، خون ریخته اند برای پاسداری از کودکانشان و منقرض نشده اند و در فرهنگ مهاجم ذوب نشده اند، سرشت پاک ظرفیتی در آنها ایجاد کرده و میکند حاوی پتانسیلی برای فعال شدن در آینده. و به همان نسبت در مهاجمان تباهی ای روزافزون و ایندو با هم سرانجام به غلبه بر غالبان مینجامد و یک گام به جلو در تکامل کل هستی. از مدتها پیش و برای اولین بار هنگامی که از گوگل خواستم نقاط بازدیدکنندگان وبلاگم را روز کره برایم سیاه کند و نقشه کوردستان را روبروی خود مشاهده نمودم میدانستم که دیگر زمان زمان پیروزی دهها میلیون انسان ستمدیده کورد است.

به علاوه بين شصت تا هفتاد درصد بستگان، دوستان، همکاران و همشهريانى که ميشناختم و ميشناسم، دو سه ساليست مقصد سفرهاى نوروزيشان بجاى شيراز و اصفهان و شمال، هه ولير و سليمانيه شده و بقيه هم به شدت به فکر پاسپورت و ويزا افتاده اند. انسجام اجتماعی کوردستان در شکل مجازى که از خيلى وقت در خفا و دور از چشم پليد توطئه هاى اشغالگران و دشمنان کوردستان شکل گرفته بود و به روشنى در نقشه هاى گوگل و بازديدکنندگان سايتها و و وبلاگهاى کوردى به چشم ميامد و اکنون در خلا توطئه هاى دشمنانى که هر کدام به دردى گرفتار آمده و اتحادهاى منحوسشان عليه کوردستان به هم خورده، کم کم زمانش رسيده که رنگ واقعيت به خود بگيرد.

جا دارد به همه دلسوختگان و همزبانان ستمديده نجيبم تبريک و شادباش بگويم و اين شادی را ستونی برای تحمل درد سنگین نسل کشی حلبچه ...

از همان زمانی که پیشوای کوردستان در چوارچرا سربلندش را نیفکند تا پای دار، یک خانواده از هم پاشیده در عطش روز افزون به هم پیوستن اشکها ریخت بر گونه معصومانه و همین عطش و خواست همگانی امروز به حدی زیاد گشته که منجر به تشکیل یک جبهه روشنفکری بسیار نیرومند و یکپارچه در خاورمیانه متشنج تر از پیش گشته، کوچکترین حادثه در دورترین نقطه کوردستان و هاوار برآمده از آن تمام این جبهه را به واکنشی چنان وامیدارد که بدون شک در خاورمیانه امروز نظیر ندارد و حتی در دنیا کم نظیر است و این همان پیشکش سرشت پاک است و برگ برنده کوردستان در آینده ای بسیار نزدیک.

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1502
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy