هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

منتظر تصمیم منطقی٬ درست و معجزه بعد از انتخابات از احزاب

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

از آنجا که معتقدم پیدایش دایناسورهای اسلامی نسل ما در ایران زایده سیاستهای امپریالیسم غرب و وارثان کمونیست شرق هستند، رشد و پایداریشان هم بستگی به منافع طرفین منازعه یعنی شرق و غرب دارد. بدین معنا که اگر دو طرف با هم کنار آیند شانس دایناسورها بیشتر است. اما اگر دست یکی در منطقه کوتاه شود همانطور که این روزها در منطقه شاهد آن هستیم مانند کوتاه شدن دست روسیه و چین از سوریه و کشورهای دیکتاتوری خاورمیانه بقای عمر آخوندها هم به خطر می افتد.

 

osman_R_-_entexabat_1


از روزی که رژیم دایناسورها در ایران بقدرت رسیده از هیچ متد رفتاری غیر انسانی اعم از سر و دست بریدن، کشتن، تجاوزهای جنسی در سیاهچالهای اسلامی، زندانی، ایجاد رعب و وحشت بین قشرهای جامعه، سرکوب وحشیانه ملیتهای ستمدیده و تحت ستم در ایران اسلامی، و خفه کردن تمام آزادیهای انسانی دریغ نکرده‌اند.

از زمان بقدرت رسیدن این دایناسورهای عصر ما و تلاششان برای ‌همنوع شدن با آدمهای دوره خودشان هر چهار سال یک بار خیمه‌شب بازی های را بعنوان انتخابات براه می اندازند که خودشان دلقکهای را برای نمایش آماده می کنند. و مردم را اجباراً وادار به رفتن به پای صندوقها می کنند.

چرا اجباراً؟ بغضاً در محافل هستند افراد کوته فکری که بقول فارسها نفسشان از جاهای گرم بلند میشود میگویند که در ایران اجبار نیست برای مثال خودشان را مثال میزنند که رای نداده‌اند و کسی کارشان هم ندارد. اما واقعیت امر نه آن چیزیست که کوته فکران میپندارند. حتی افراد جامعه برای نمایشهای انتخابات و خیابانی (تظاهرات) از دید مقامات و مراکز امنیتی رژیم طبقه بندی و تقسیم شده‌اند. راه و روشهای غیر انسانی خودشان را برای کنترل هر دسته از افراد جامعه دارند. و معمولا رگ و ریشه تک تک افراد را هم در نظر میگیرند و افراد مزدور و بی اصل و نسب در انتخابات زیاد سخت گرفته نمی شوند.

اما در ایرانی که دایناسورها اهمیتی برای جان و زندگی انسانها قائل نیستند و میلیونها انسان در گوشه و کنار کشور به نان شب محتاج هستند و روزانه تحقیر می شوند. افرادی که با هزاران بدبختی توانسته‌اند در ادارات کاری دست و پا کنند تا لقمه نانی بر سر سفره هایشان ببرند یا مردم محروم و سالخوردگانی که با هزاران مشقت و درد و رنج از سازمانهای بهزیستی و کمیته امداد یا طریقهای دیگری می توانند لقمه نانی برای زندگی دست و پا کنند. چه توقع بیجایست که از آنها بخواهیم به سر صندوقها نروند و رای ندهند.

با همه این واقعیات و هزاران واقعه تلخ دیگر جامعه ما نباید روشنفکران تصور کنند یا نا امید باشند که مردم به اسقبال فراخوان تحریم انتخابات نرفته‌اند زیرا در بیشتر مواقع رفتن به پای صندوقها از روی ناچاریست و افراد هیچ اختیاری از خود ندارند.

باید دید احزاب تا چند واقع بین هستند و واقعیات جامعه را درک می کنند. لذا اپوزیسیون باید فقط به تحریمهای خشک و خالی بسنده نکند. قبول داشته باشیم که تحریمها 35 سال قبل بجا بوده و مثبت هم جواب داده اما شرایط امروز ایران و جهان بنا بر هزار و یک دلیل فرق کرده. ایران امروز ایران دیروز نیست. سطح آگاهی مردم امروز با سال 57 فرق کرده حتی خواست دیروز و امروزشان هم یکی نیست و باید طبق این واقعیات عمل کنیم.

شرایط زندگی کارمندان ادارات، دانشجویان، دانش آموزان، و همه محرومین جامعه را در نظر بگیرند آن وقت است که می توانند از مردم بخواهند که تا جای که امکان دارد از رفتن به پای صندوقهای رای خودداری کنند. و همچنین آن دسته‌ای که هیچ راه چاره‌ای غیر از رفتن به سر صندوقها ندارند باید از میاد بدها دلقکی همچون احمدی نژاد یا فلاحیان تروریست انتخاب کنند. زیرا آنچه برای همه عیان است امروز ایرانی منزوی و منفور است در بین جوامع پیشر‌فته دنیا و تحت فشارهای شدید بین المللى و داخلی است. خوشبختانه نسل دوم دایناسورها در حال منقرض شدن است.

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1317
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy