هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

نامی نژادپرستانه بر واحد پول

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

pole_iran

پس از سقوط شاه وموج سواری زمره جدید ،آخوندهایی که قلق سینه زنان عاطفی وحامل احساست کور را بخوبی می دانستند،در نهایت سوء استفاده شروع به سخنان هیجانی کرده،تغییرات سطحی را بقصد سوار ماندن بر موج انقلاب را انجام دادند.

اولین کاری که شروع به آن کردند، همانا پوشاندن پیراهن های یخه کیب ،وممنوع کردن کروات،حرام کردن کف زدنها در مراسم شادی،ممانعت از پوشیدن پیراهن آستین کوتاه برای جوانان ،نگهداشتن زنان و مردان جهت اثبات زوجیت در یک سئوال و جواب منفرد،ممانعت از موسیقی ونوارهای آن،ورود به حریم خصوصی وبردن آلبومهای عکس خانوادگی،مبارزه با داشتن ویدئووالخ ...این عملکرد که ابتدائی ترین حقوق انسانها را لگد مال می کرد ،ابتداء توسط عمامه بسران از بالای منابر اعلام ،وبدست آقایان عملی می شد، که امروزه خود را اصلاح طلب قلمداد می کنند. همزمان قتلهای جمعی ، تجاوزات جنسی و شکنجه ها ازنوع اسلامی ایرانیه آن در اوین و سایر زندانهای سیاسی و عقیدتی ادامه داشته ودارد،اکنون کار به هجوم گروهی به گروه دیگر در مناسبات و تجاوز به زنان در حضور همسرانشان رسیده و..الخ.

از دیگر کارهای احساساتی حضرات این بودکه هرچه نام شاه را داشت به نام خمینی تغییردادند،مثلا تمام خیابانها و میادین که در طهران و شهرستانها به نام شاه بود خمینی نام نهادند،عکسهای خمینی ازنقاشی بر دیوارهای کنار شوارع ،اتاقهای دوائر تا اسکناسها را فرا گرفته همچنان باهزینه میلیاردی تاکنون و با اضافه کردن رهبری فخیمه اعلیا حضرت خامنه ای ادامه دارد.بماند حرم خمینی که خود حکایتی دیگر دارد.

فقط شاه لوله را به خمینی لوله تغییر ندادند.

حال وبنا به تایید وزارت آموزش و پرورش 72 در صد جمعیت غیر فارس (پارس)می باشند، بانک مرکزی با یک نظر سنجی 5000 نفری می خواهد نام واحد پول را به پارس یا پارسینه تغییر دهد ،این نام گذاری همان فکر و اندیشه نژادپرستانه می باشد، که این بار توسط نهاد پولی یعنی بانک مرکزی پی گیری و واحد پول را به نام قومی رواج دهد که جمعیتشان از 30 درصد تجاوز نمی کند.

گیریم که بانک مرکزی با نظر سنجی وسیعتر، آنهم از طریق انترنت انجام دهد، نظر به محرومیت قمعی وعمدی اکثریت مردم غیر فارس از امکانات انترنتی که اساسا در اثرمحرومیت و عدم برابری 87 ساله با انگیزه های برتری طلبانه بوده ،آیا چنین شرایطی مدنظر قرار میگیرد؟ با توجه به تقلبات گسترده اخیردر انتخابات ریاست جمهوری 88 که با حضورودرمنظر عده کثیری از ناظران بوده،چگونه می توان به یک نظر سنجی در فضایی بسته و نژادپرستانه اعتماد وآن را داوری کرد؟ چنین طرح ونظر سنجی اکیدا با انگیزه ای برتری طلبانه بوده ،تریدی درآن نیست. ثانیا- چه ضرورتی به مخیله آقایان آمده که می خواهند به بهانه حذف صفرها ،نام واحد پولی را عوض و بنام قومی که جمعیتشان از 30 درصد تجاوز نمی کند بگذارند؟؟!!

رخنه کردن اندیشه نژادپرستانه ،در استخوان بندی ومدیریتهای یک جانبه، بار دیگر چهره دروغین هردو جریان (اسلام ایرانی و ایران اسلامی) را برملا کرده ،از فکر و منش ضد بشری صحنه گردانان رژیم رونمایی شده و می شود. اکیدا مبارزه با این تحرک وعریان نژادپرستی باید مبارزه کرد.

اگر با حذف صفرهای پول قصد اعتبار دهی به پول رایج رادارند،تغییر نام واحد آن چیزی به غیر از اثبات نژادپرستی نخواهد بود ،مطئنا دود آن در چشم نژادپرستان رفته ،جوانان ونخبه گان ملتهای پنج گانه (تورک،عرب،کورد،بلوچ وترکمن)وسایر فرهیختگان، در قبال این عمل عنصری ساکت نمی نشینند.

اگر در سال 2005 (1384)خاتمیون بخشنامه نژادپرستانه صادر شده ازابطحی را تکذیب کردند ، مردم عرب معترض را در یک تظاهرات مسالمت آمیز به گلوله بستند،آیا زمزمه های علنی شده ودر حال رواج در مورد تغییر نام واحد پول را قابل تکذیب می دانند؟ چند بار دم خروس همیشه پیدا را با قسم حضرت عباس پنهان می کنند. آیا تایید ، سکوت وخاموشی در مورد این عمل ،همراهی و مماشات با نژادپرستان نبوده و نیست؟؟ کجایند احزاب و سازمانهای مدعی دفاع از حقوق بشر؟آیا شاهد روش و عملکرد رژیم در تقویت و ترسیخ بسترنژادپرستی نیستند؟ آیا چنین اقدامی منجر به هیزم گذاری در تنور آتش و خون با باروت پست اندیشان، برتری طلبان نمی بینند؟ اکیدابعد وگستره این عمل، تاکیدی برخوی نژادپرستانی می باشد، که با مهر پارس و پارسینه، قصد دارند حقوق پایمال شده 72 درصد مردم را پایمالتر کنند.

 

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1887
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy