هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

تعیین سرنوشت پادزهر تمامیت ارضی

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

bazyar_bazyarافراد و روشنفکرانی ناآگاه و سودجو و ستمکار از میان ملت فارس موفق شده اند در زمانی طولانی و به شیوه های مختلف سرکوب و ارعاب و جعل و دستکاری و تهدید و توحش و تجاوز تمامی دستاوردهای تمدنهای بزرگ ماد و پارس و پارت و ایلامی و آشوری و .... را که مجموعا با هم به واژه ایران معنا بخشیده و فرهنگ ایرانی و نه کشور ایران را به وجود آورده بودند به نفع خود مصادره کنند.

 خود را مانند یهودیان به عنوان ملتی بزرگ و نژادی برتر تعریف کرده و ملتهای دیگر را قوم و طایفه و ایل و یاغی و ناراضی و نمک نشناس و وطن فروش و دزد و قاچاقچی بنامند و با فریبکاری تمام و استفاده از القابی مانند مرزداران غیور و عشایر وطن پرست و ... بر سر بقیه کلاه بگذارند.

آنها با استفاده از این موفقیت بسیار ستمکارانه و استعمارگرانه و همچنین با همراه کردن سایر استعمارگران و ابرقدرتهای فاسد دنیا با خود در مقاطع مختلف تاریخی توانسته اند بسیاری از قوانین و ارزشهای قابل احترام بین المللی را به آسانی زیر پا گذاشته دیگران را استثمار کرده و در زمانی طولانی و از ابعاد مختلف به حقوق ملیونها انسان اعم از زن و کودک و پیر و جوان و کورد و آذری و عرب و بلوچ و ترک و ترکمن تجاوز نمایند.

 

bazyar_-_taeine_sarnewesht_2


و در حالیکه لایحه حقوق بشر سازمان ملل هر زبانی را که گویندگانش زنده و در قید حیات باشند رسمی دانسته و به هیچ زبانی حق برتری نداده, زبان خود را شیرین و گرانبها و مسلط و رسمی کرده و با قوانین و بخشنامه هایی فاشیستی و شونیستی ملتهای دیگر را مجبور کنند که تمام علوم و دانسته ها را از فیلتر زبان آنها یاد بگیرند!

و برای استثمار هرچه بیشتر ملتهای دیگر زبان و ادبیات و حتی لباسهای محلی آنها را ممنوع کرده و هر گونه سعی در جهت آموزش و توسعه و بها دادن به زبانهای دیگر را در ریشه سوزانده و حتی استفاده از زبان مادری در مدارس را ممنوع کرده اند.

در محل واقعی سکونت آنها منابع زمینی و زیرزمینی یا بسیار کم وجود دارد و یا اصلا وجود ندارد! آنها نه نفت دارند نه گاز دارند نه آب اما با علم کردن نام ایران و ارزشهایی پر زرق و برق مانند مام وطن و ایثار و شهادت و تمامیت ارضی و محوریت قرار دادن تمرکزگرایی و با بهره گرفتن از ناآگاهی و فقر شدید ملتهای دیگر که خود بانی آن بوده اند سالهای درازیست که توانسته اند تمام امکانات و منابع را در اختیار خود بگیرند مدارس کودکان خود را به پیشرفته ترین سیستمهای گرمایشی و سرمایشی مجهز کرده و با کاشتن بمب بخاریهای نفتی در بغل گوش کودکان ملتهای دیگر آنها را قربانی پیشرفت سریعتر کودکان خود کنند. عربهای ساکن ایران روی منابع عظیم نفت و گاز نشسته اما در شرایطی قرون وسطایی حتی از  آب سالم آشامیدنی بی بهره اند. دریاچه ها و چشمه و سرچشمه های جغرافیای ملل دیگر خشک شده  و کویر آنها آباد و سرسبز!

اصل تعيين سرنوشت برای ملتها و توسط خود آنان يک حق طبيعى و معقول و منصفانه است که تمام ملل آن را به عنوان یکی از اصول اولیه دموکراسی به رسميت شناخته اند و محترم شمردن و اعمال آن میتواند ملتهای ساکن ایران را از یوغ استثمار برهاند و تمامی امتیازات و استعمارگریهای آنها را خط بزند و به همین دلیل بسیاری از روشنفکران و انسانهای آزادیخواه غیرفارس و از میان ملتهای دیگر اخیرا سعی کرده اند در نوشته ها و اعتراضات و فعالیتهایشان این اصل را برجسته کرده به آنها گوشزد و به افراد جوامع ستمدیده خود نشان داده تا با حقوق خود آشنا شوند و بیش از این اجازه ندهند کودکانشان در فقر و نداری و محرومیتی عمیق زندگی کرده و در عوض افرادی دیگر با ثروتهای میلیاردی در موناکو و شانگهای و لوس آنجلس و .... پز پرشیا بدهند.

از آنسو ملی گرایان افراطی و مشروطه خواهان و سلطنت طلبهای فارس زبانی که مدتهاست با کمک قدرتهای فاسد خود را آماده نشستن بر اریکه قدرت پس از جمهوری اسلامی نموده اند با مواجه شدن با این تلاشها احساس خطر کرده و تمام نیروی خود را صرف خنثی کردن این تلاشها کرده و همچون اعقاب خود در این راه از هیچ فریب و دروغ و جعل و توهین و ترور و تجاوزی دریغ نکرده اند.

تعدادی از آنها با بیشرمی تمام در نوشته هایشان به اصل تعیین سرنوشت حمله کرده و در تلاشی بیمارگونه و بیهوده سعی کرده اند ریشه و فلسفه این اصل جهانشمول و قابل احترام را زیر سوال ببرند و بدین گونه به شعور تمام ملتها در دنیا توهین کرده و یکی از دستاوردهای بسیار گرانبهای نوع بشر را که حاصل بند و آزار و خون انسانهای آزاده بسیاری بوده و اکنون سد بسیار بزرگی در مقابل استعمارگری و ستمکاری آنهاست از سر راه خود بردارند!

و بسیاری دیگر از آنان که در خود توان مقابله با حقیقتی بدان روشنی را ندیده اند در تلاشی فریبکارانه با ترساندن مردم از یک و یا چندین دشمن خارجی ای که خود خلق کرده و به آن شاخ و بال داده اند و سپس متهم کردن احزاب و گروههای ملتهای تحت ستم به همدستی با این دشمن موهوم و توطئه علیه ایران, سعی کرده اند نگاهها را از اصل تعیین سرنوشت بردارند و متوجه خطراتی دیگر نمایند.

آنها همچنین با ترکیبی از دستاوردهای ارزشمند تمام تمدنهای بزرگ تاریخ و  توهماتی دروغین, هویتی مجعول و ساختگی و بسیار نژادپرستانه و خطرناک ساخته اند و با عرضه آن به جوانهای ستمدیده و ناآگاه و محرومی از میان ملتهای دیگر که در زمانی طولانی در معرض توهین و تحقیر و تبعیضهای فارس زبانها بوده و اکنون از هویت واقعی و فرهنگ و زبان مادری خود تهی گشته و سرگردان و بی هویت به دنبال هویتی برای پر کردن خلا درونی خود هستند, سعی میکنند آنها را به خدمت گیرند و سپس آنها را در جهت خنثی کردن تلاشهای آزادیخواهان و فعالان ملتهای خود به کار گمارند.

متاسفانه باید اذغان نمود که به علت وضعیت وخیم اقتصادی و فقر شدید و ناآگاهی ریشه دار حاکم بر ایران کنونی که یکی از مهمترین مسببهایش تمرکزگرایی و بوروکراسی میباشد, آنها در این راه بسیار موفق بوده و جوانان بسیاری را به سمت خود کشانده و با تحریک احساسات و تعصبات آنها را به ماشینهای مرگ بسیار خطرناکی تبدیل کرده اند!

بر تمام روشنفکران و نویسنده ها و فعالان مدنی ملتهای غیرفارس ساکن ایران واجب است که با تمام توان اصل تعیین سرنوشت را هایلایت کرده, از حقوق خود و مردم محروم جوامع خود دفاع کرده و دیگر بیش از این اجازه ندهند با تثبیت دگربار تمرکزگرایی و بازتولید تهوع آور استبداد در ایران آینده کودکان و افراد ملتهایشان تباه شود.

این نوشته تلاشیست از جانب تعدادی ازجوانان غیرفارس به هدف آگاه کردن جوانانی که با فرهنگ و زبان و ارزشهای خود بیگانه گشته و نادانسته سد راه توسعه و پیشرفت ملتهای خود شده اند.

و همچنین پیشنهادی به تمام جوانان آزادیخواه دیگر برای متمرکز و هدفدار کردن فعالیتها و تلاشهای جوانان در جهت دست یابی به حقوق برباد رفته سالیان درازشان.

و این پتیشن اگر امضاهایش به حد نصاب برسد میتواند به نهادهای ارزش گذاری خواسته ها و سپس مجامع بین المللی ارائه شود.

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 2198
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy