هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

وزیر نالایق، برگشت بودجه، فاجعه

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

bazyar_bazyarدکتر حميدرضا حاجى بابايى از دانش آموزان موفق کلاس احمدى نژاد!

تا پارسال قرار بود بجاى لاريجانى اميد آينده رياست جمهورى باشد،کم کم معلوم شد که دماغ خودش هم نميتواند بالا بکشد چه برسد به رياست جمهوري!

با ندانم کاريها و وعده وعيدهاى توخالى و مخصوصا گوش به فرمانى بى چون و چرا به هر منبع قدرتى حتى به قيمت به قمار گذاشتن تمام بودجه آموزش و پرورش، ثابت کرد به هيچ و جه قابل اطمينان نيست و نه تنها خودش مثل يک آشغال پرت شد بلکه تمام آموزش و پرورش کشور هم که پيشتر به طمع محبوب کردن ايشان مورد توجه قرار گرفته بود، آماج لعن و نفرين عاليجنابان سرخپوش قرار گرفت!

از آن به بعد حاج بابا شد وزير برگشت بودجه و براى بدست آوردن دل اربابان جورواجورش هر روز بر در يکى با يک گونى بودجه حاضر ميشد! کار بجايى کشيد که به معلمان بدبخت بى مسئوليت لاقيد، چايى و روغنى بعنوان خواربار داده شد که بلافاصله به کيسه زباله انتقال داده شد. و اين درحالى بود که پررنگترين شعار بدترين وزير آموزش وپرورش رفاه معلمان بود!

در حيطه هاى ديگر هم آقاى وزير با کارهاى سطحى و غير کارشناسانه اما پرهياهو و دهن پرکن همچنان شاهکار ميافريدند و نظام آموزشى کشور را دستخوش تغییرو تحولاتی کردند که به زعم بسیاری از کارشناسان این تغییرات سطحی ،غیر اصولی و غیر کارشناسی شده بود . تحولاتی که نسلی از دانش آموزان این مرزو بوم را پس از انقلاب دچار شکست در مقاطع مختلف تحصیلی کرد عدم موفقیت در چگونگی کار معاونت پرورشی از یک سو و نهایتا به کار گیری نیروهای غیر متخصص به عنوان معلم همچون نیروهای فوق برنامه و نیروهای حق التدریس از سوی دیگر نشاندهنده ضعف مدیریت در آموزش و پرورش و نزول سطح کيفى آموزش در تمام مقاطع بود.

در استخدام نيروهاى حق التدريس جناب وزير انقدر سفارش و دستور از اربابانش و براى استخدام اطرافيانشان دريافت کرده بود که درخواست نمايندگان مجلس براى نظارت بر نحوه آزمون و استخدام نيروها را نپذيرفت و خود را آماج حملات بايسته و شايسته بسيارى قرار داد.

 

bazyar_-_wazir_2


حادثه شيناوى پيرانشهر هم محصول برگشت دو ميليارد تومان بودجه نوسازى مدارس شھرستان پیرانشھر توسط نوچه هاى وزير و تحويلش به اربابان ايشان بود!

حادثه شنياوى يک حادثه از زنجيره حوادثى بود که در جاى جاى ايران و اکثرا از ميان ملتهاى مظلوم تحت ستم شونيسم فارس روى داده بودند.

همه آن حوادث را خلا بودجه هاى دزديده شده بوجود آوردند!

آقاى وزير خودشان خوب ميدانستند که دلايل اين حوادث چيست و از همين روى براى بى اهميت جلوه دادنشان و انحرافشان از کانون توجه خبرنگاران در مقابل پرسش انها با تمسخر و لاقيدى و بى مسئوليتي؛

خوب شما خبرنگارها هم بايد استعفا بدهيد!!

شما هم اگر به موقع خبررسانى ميکرديد اين اتفاق نميفتاد!!

و اينگونه با فرافکنى مسئوليتهاى خطير خود و انتظار از خبرنگاران براى انجام وظايف او مقام وزارت يک نهاد به وسعت آموزش و پرورش را تا سطح حماقت پايين مياورند!

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1339
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy