هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

مسئول تدوین استراتژی در خصوص کردها در وزارت اطلاعات چه کسی بود؟

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

siros_raofi_-_mashaei_2به نظر میرسد افرادی که در اوائل انقلاب جزو نیروهای سرکوبگر در کردستان بوده اند و در سرکوب ملت کرد نقش داشته اند در طول حیات نظام جمهوری اسلامی همه به پست و مقام رسیده اند و میتوان به جرأت گفت که همگی در این نطام به انچه که میخواسته اند دست یافته اند. یکی از این افراد کسی نیست جز اسفندیار رحیم مشائی.

اسفندیار رحیم مشائی 52 ساله متولد روستای مشاع از توابع رامسر در شمال ایران میباشد. در اوائل انقلاب 18 ساله بود. او و بعضی از اعضای خانواده و اقوامش از اعضا و هواداران مجاهدین خلق بوده اند. خودش نیز از توابهاست که در کشتن عده ای از مجاهدین مستقیما دست داشته است. در ماه ها و یکی دو سال اول انقلاب با سیستم اطلاعاتی سپاه قبل از تشکیل وزارت اطلاعات همکاری داشته است. بدلیل نشان دادن وفاداری به نظام که یک تواب بوده است قبل از سال 60 که هنوز 20 ساله نبوده به کردستان اعزام و به اسم مستعار مرتضی محب الاولیا یکی از ماموران امنیتی اطلاعاتی حکومت با سمت معاونت واحد کومه له اطلاعات سپاه مستقر در قرار گاه حمزه سیدالشهدا مشغول به کار میشود و دست به ان جنایاتی میزند که در سالهای 60 در کردستان اتفاق افتاد. زمانی جزو حلقه دوستان احمدی نژاد میشود که در استان کردستان و اذربایجان مشغول سرکوب ملت کرد میباشد. در ان زمان احمدی نژاد فرماندار ماکو بوده و اسفندیار رحیم مشائی عضو شورای تامین استان اذربایجان غربی میباشد. بعد از انجام ماموریت و سرکوب و جنایت علیه ملت کرد زمانی که 22 تا 23 سال بیشتر نداشت به پاس خوش خدمتی که در کردستان انجام داده است جانشین مسئول واحد اطلاعات رامسر میشود. رضا گلپور از اماریون انصار حزب اللاه و نویسنده کتاب دو جلدی شنود اشباح مینویسد در پی عملیات مجاهدین علیه پایگاه بسیج شهر کتالم در جنگلهای شمال کوروش رحیم مشائی برادر تنی اسفندیار رحیم مشائی همراه با 6 تن دیگر از اعضای مجاهدین دستگیر و اعتراف میکند و چون برادرش اسفندیار رحیم مشائی جانشین مسئول واحد اطلاعات رامسر میباشد بدون حکم دادستانی 6 نفر از اعضای مجاهدین را که تحت امر برادرش بوده اند به عنوان خون خواهی شهدای پایگاه بسیج اعدام میکند و 4 پاسدار موجود را با تهدید مجبور به سکوت مینماید. با تلاشهای او برادرش محکوم به حبس ابد میگردد. و سپس با اعلام تواب شدن حکمش به 3 سال تقلیل میابد. این در حالیست که در ان زمان جوانان کرد را تنها به دلیل واهی به جرم هواداری از احزاب کرد به طور فجیع شکنجه و به شهادت میرساندند.

 

siros_raofi_-_mashaei_3


بعد از اینکه در سال 63 وزارت اطلاعات تاسیس میشود اسفندیار رحیم مشائی که ید طولائی در سرکوب ملت کرد داشته مسئول تدوین استراتژی نظام جمهوری اسلامی در خصوص اکراد ایرانی«اکراد ایرانی از ان واژهائی است که در جمهوری اسلامی بجای واژه کرد بکار گرفته میشود} در زمان تصدی محمد محمدی ری شهری بر وزارت اطلاعات او مسئولیت مناطق بحرانی کشور را عهده دار بوده که باز نقش چشمگیری در سرکوب ملت کرد در ان زمان ایفا مینماید. در کابینه اول هاشمی رفسنجانی و وزارت علی محمد بشارتی او مدیر کل اجتماعی وزارت کشور میشود. که باز هم نظرات او در استان کردستان اجرا میگردد. از سال 68 نشریه دو زبانه کردی و فارسی را راه اندازی میکند و تا سال 88 همچنان بر چاپ این مجله نظارت داشته و نظرات خود و نظام را به چاپ میرسانده. او همراه احمدی نژاد به شهرداری تهران میرود و بدستور احمدی نژاد به ریاست سازمان فرهنگی هنری شهر داری تهران منصوب میگردد.

بعد از رئیس جمهور شدن احمدی نژاد او رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری ایران میشود.

از مهمترین کارهای مشائی در این سمت ابگیری سد سیوند بود که 8000 اصل درخت 500 ساله نابود و اثار باستانی در معرض خطر و نابودی قرار گرفته است. در حلقه حکومتیها میگویند دنبال جادو و جنبل میباشد و با امام زمان در ارتباط می باشد. رانت خواری و فامیل بازی را هم میتوان به هو نسبت داد بنا به نوشته سایت الف متعلق به احمد توکلی نماینده مجلس برادر زاده اش آرش کوشا قبلا در اداره منابع طبیعی و جنگلداری تهران کارهای ساده دفتری انجام میداده و مدتی بیکار بوده است و در مغازه اقوام کار میکرده با راه یابی اسفندیار رحیم مشائی به شهرداری تهران پای آرش کوشا به شرکتهای مختلف وا بسته به شهر داری تهران باز میشود و همان فرد بیکار در سال 82 عضو هیئت مدیره فرهنگسرای بهمن میشود و همین طور مدارج طرقی را طی میکند. سپس رئیس امداد خودرو شرکت خودروسازی سایپا و بعدا مدیر عامل ورزشی سایپا میشود. در باره رانت خواری مشائی سایت الف 13 اردیبهشت 90 مینویسد شرکت سرمایه گذاری میراث فرهنگی و گردشگری ایران مشهور به سمگا در 7 تیر 88 { یعنی بعد از کودتای انتخابات}با سرمایه 20 میلیارد تومان به ثبت رسیده است طی مدت کوتاهی 6 شرکت اقماری بزگ تاسیس می کند. یکی از شزکتهای جدید التا سیس سمگا بانک گردشگدی است که از بدو تولد سرمایه آن از 200 میلیارد

به 600 میلیارد افزایش پیدا کرده است. اسفندیار رحیم مشائی و حمید بقائی از حلقه های احمدی نژاد اولین سهامداران بانک بوده اند. از دیگر رانتهای ویژه برای شرکت سرمایه گذاری سمگا واگذاری 1285000 متر مربع از زمینهای لویزان در شمال شرقی تهران به این شرکت خصوصی بوده است. ظاهرا قوه قضائیه جلوی ان را گرفته چون برای این واگذاری مزایده ای صورت نگرفته بلکه طبق مصوبه 18/05/88 هیئت وزیران و صورت جلسه مورخ 23/12/88 کل زمینهای لویزان فوق باید به صورت رایگان به شرکت خصوصی سمگا واگذار شود. از جمله مزایای دیگری که به سمگا تعلق گرفته است ساخت و بهره برداری از هتلهای بین المللی فرودگاه تهران به این شرکت خصوصی بوده بر اساس این قرار داد شرکت سمگا 31000 متر مربع زمین رایگان در محوطه فرودگاه دریافت و در انها هتل میسازد. 25 سال بعد از بهره برداری هتلها را به شرکت فرودگاهای کشور واگذار میکند. پاسخ رحیم مشائی به همه منتقدان به حکومت احمدی نژاد و خود را با لحن ویژه کلاس دولت احمدی نژاد اینگونه بیان میکند (بنده الان میگویم یک سرباز نظامم از رو نمیروم مگر از روی جسدم رد شوند سرباز نظامم سرباز ولایتم و کوتاه هم نمیایم. ادمی هستم که اهل سکته پکته نیستم ولی باور کنید بخاطر من بعضیها سکته پکته میکنند) (این طرز صحبت کردن مسئولین نظام ولایت فقیه است ) مشائی اکنون 18 شغل و سمت دارد که یکی از انها رئیس دفتر ریاست جمهوری بوده است.

این است عادل ترین دولت تاریخ ایران به گفته رئیس جمهورش احمدی نژاد. این یک نمونه از دست اندر کاران دولتش میباشد که همانند خود او دستش به خون ملت کرد اغشته است. که دست به جنایت و قتل و تجاوزو اعدام فرزندان این سرزمین و خصوصا ملت حق طلب و ازادی خواه کردزده است. او تدوین گر استراتژی نظام در کردستان بوده و اکنون نیز بعد از گذشت 33 سال همان استراتژی با شدت بیشتری علیه ملت ازادی خواه کرد اعمال میشود. او و سایرین که در کردستان جنایت کرده اند روزی در دادگاه حضور خواهند داشت و باید پاسخگوی جنایاتشان باشند در پیشگاه ملت شریف و غیور و حق طلب و آزادی خواه کرد.

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1581
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy