هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

هیچ چیزی نمی تواند ما را از اهدافمان باز دارد

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

amanj_kurdistani_-_ahdaf_2ملت مبارز و ستمدیده ی کرد در طول تاریخ و حکومت 4 3 ساله ی جمهوری اسلامی همواره شاهد ظلم ها و بی عدالتی ها بوده است و کلیه ی حقوق و آزادیهای مطرح در منشور جهانی حقوق بشر در مورد حقوق مدنی و سیاسی و حقوق اقتصادی نادیده گرفته شده و برای به دست آوردن دمکراسی وآزادی بهای سنگینی پرداخته ا ند و حاکمان ستمگر با دستگیری و اعدام و شیوه های غیر انسانی مختلف مردم را در یوغ بردگی و استثمار بیشتر خود نگه داشته اند و مردم نیز همواره جز فقر و تیره روزی بی خانمانی و بیکاری اعتیاد اختناق و سرکوب چیزی عایدشان نشده و نخواهد شد.

جمهوری اسلامی ایران یک ماشین تمام عیار آ دمکشی است. احکام ترور و اعدام پی در پی یکی از سیاه ترین بخشهای پرونده حکومتی را تشکیل می دهد. که از اولین روز روی کار آمد نش به این ابزار متوسل شده این حکومت یکی از سفاک ترین و وحشیانه ترین حکومتهای قرن است و در مقابل این جنایت مقاومت و اعتراض بسیار بوده و هست. اما رژیم جمهوری اسلامی از ترس اعتراض های مردمی به وضعیت اسفبار کشور همه نیروهای سرکوبگر خود را برای نمایش قدرت به میدان می آورد و گله های بسیجی و سپاه با نمایش قدرت می خواهند زهر چشم بگیرند از مردمی که از ظلم و ستم ولایت فقیه به جان آمده اند .

آنها تحت حاکمیت استثمار و سرکوب فقر و گرسنگی را به بالاترین حد خود رسانده اند. طوری که حد فاصل فقر و رفا دره ای به ژرفای درد و گرسنگی، تنگدستی است و مردم با پوست و استخوانشان این بی عدالتیها را لمس می کنند و صدها هزار نفر از مردم ایران از ترس اعدام و زندانی شدن آواره ی کشورهای مختلف شده و بسیاری از آنها اعدام و یا به زندان دراز مدت محکوم شده اند.

از کارهای دیگر ضد انسا نی رژیم ترویج اعتیاد و توزیع مواد مخدر در میان جوانان به خصوص جوانان مناطق کرد نشین می باشد و فروش و مصرف این ماده ی خانمان سوز ممنوع نیست . زیرا عوامل رژیم عمدأ و به قیمت ارزان مواد مخدر را توزیع می کنند و در ضمن با سوء استفاده از محرومیت جوانان توانسته اند. بخشی از آنان را به خدمت بگمارند که در رابطه با معلم و استاد ، همشهری و حتی خانواده ی خویش جاسوسی خبر چینی می کنند و اینها همگی از راههایی است که رژیم در به انحراف کشاندن جوانان و دانش آموختگان از آن بهره می گیرند . چون در به زانو در آوردن جنبش ها و مبارزات مردم ناکام مانده است .بنابراین جوانان را به انحراف کشانده است.

یکی دیگر از ستم ها ستم مذهبی است . در مناطق کردستان بدلیل سنی بودن اکثریت مردم کرد به دیده ی تحقیر به عقاید و نظرات مذهبی می نگرند و رهبران و پیشوایان مذهبی اهل سنت را در مناطق مختلف به بهانه ی دشمنی با جمهوری اسلامی و وهابی بودن تحت تعقیب قرار می گیرند یا به قتل می رسانند .

اما مردم ایران در سایه ی پیشمرگان راه آزادی همواره شعله های مبارزاتی را شعله ورتر کرده اند و با وجود این همه خفقان و ترور و اعدام دست از مبارزه بر نداشته اند و ریشه ی مبارزات را نیرومند تر و محکم تر و شکوفاتر کرده اند . این مبارزات که توسط اکثریت مردم ایران حمایت و پشتیبانی می شود . روز به روز در حال رشد و شکوفایی است . و روزی فرا می رسد که در جریان یک حرکت عظیم ایران به گورستان غاصبان این سرزمین تبدیل خواهد شد و ماشین آدمکشی آنها از کار افتاده و به زانو در می آید.

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1178
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy