هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

روز ٢١/٠٦/٢٠١٢ باید بعنوان روز اتحاد و وفاداری به آرمانهای دمکرات شناخته شود

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

halwest_-_pdki_2درخواست از دوستان و اعضا و رهبری حزب دمکرات کردستان ایران

با نگاهی کوتاه به تاریخ حزب دمکرات بعد از جدا شدن منشعبین کنگره 8 به رهبری رستگار و گادانی بخصوص بعد از ترور رهبران بزرگمان ودر دوران رهبری حسن زاده حزب همیشه حالت دفاعی ،و به‌ نوعی تسلیم شدن در برابر خواسته‌های جمهوری اسلامی برای حفظ امنیت در کردستان عراق را بخود داشته و آگاهید که چطور حسن زاده ارزشها و سرمایه‌های مادی و معنوی حزب رابه یه‌غما داد و با سیاست یک قدم به جلو ده قدم به عقب حزب را بکلی فلج و نابود کرد تا در عالم خیالاتش دوستی‌ای که با همتای کورد "عراقی" خود داشت حفظ شود. اما دوستیی که اصلا وجود نداشت!

دوستان همانطور که میدانید حزب در طول تاریخ 67 ساله خود روزگاران سخت و پر فرازونشینی را طی کرده تا به امروز رسیده. از روز تأسیس به رهبری پیشوای فرزانه کورد تا قیام ملا آواره و شه‌ریفزاده و برگشتن دکتر قاسملو به کردستان و نجات یافتن صدها خانواده حزب از شیمیای حلبچه دهها یاد وه خاطره گرانقدر دیگر که در تاریخ حزب به نیک یاد می شوند برگهای زرینی در تاریخ مبارزه حزب می باشند. بر گشتن عزیزان گروه "هه‌ڵوێست" یکی دیگر از افتخاراتیست که باید در تاریخ حزب به نیک یاد شود تا رمز اتحاد و برادری شود بین پیشمرگها.

از زمانی که حزب را به کمپهای کردستان عراق کشاندند و برگشتن انشعابیون کنگره هشت که اتحادی پر از دروغ و حیله و نیرنگ بود به رهبری حسن‌زاده مشکلات حزب را دو‌ چندان کرد آن مشکلات هر روز بیشتر و بیشتر روی هم انباشته شد‌ند و آقای حسن زاده هیچ وقت عملا برای ریشه‌یابی و حل مشکلات تلاش نکرد. همه همفکرانش یاد گرفته بودند که حفظ قدرت با چنگ و دندان و اختلافات شخصی را دمکراسی درون حزبی قلمداد می کردند. در حالی که بدنه حزب بکلی فلج و پوسیده بود.


dabirkol_-_farsi_1بعد از کنگره 13 و انتخاب مجدد کاک مصطفی حزب جان تازه‌ای بخود گرفت. کمیته‌های حزب و تشکیلات فعالتر شدند. فعالیتها در سطح بین‌المللی گستردتر شد. حزب و نهادهای حزب در دهها سازمان بین‌المللی سیاسی و حقوق بشری عضو شدند و همچنین در سطح ایران حزب در مطرح کردن و فعالتر کردن ملیتهای تحت ستم نقش بسزای داشته.

مسأله‌ای که می خواهم به آن اشاره کنم مسأله اتحاد یا بر گشتن ا‌نشعابیون به حزب است. در این چند روزی که گذشت شاهد شانتاژها و عوام فریبیهای منشعبین و وجدانهای خفته به اصطلاح روشنفکران اروپانشین بودیم. وجدانهايی که واقعیات را در روز روشن نمی بینند و نمی شنوند یا نمی‌خواهند بینند و بشنوند بیشتر به انگلهای جامعه شبیهند تا روشنفکر و دلسوزان جامعه البته نباید بیشتر از اینها هم انظار داشت بقول دوستم کردها سیاسی متولد می شوند ،من هم باید زیاد کنیم که الحمدالله مشکلات حزب همه را روزنامه‌نگار، خبرنگار، صاحب و بسایت شخصی و روشنفکر کرده. البته متاسفانه همه بی سواد.

rambod_lotfpori_-_farsiآقای رامبود لطفپور یکی از فارغ التحصیلان رشته جامعه شناسی و از روشنفکران نسل جدید و کادرهای محبوب حزب که صادقانه داشت خدمت می‌کرد که متأسفانه فریب شعارهای به روز و رنگی منشعبین را خورد و در مدت زمان بسیار کم متوجه دروغ و عوامفریبیهای منشعبین شد که چند روز بعد از جدايی خواهان پیوستن مجدد به حزب شدند و لازم به ذکر است که کاک رامبود همان اوایل متوجه شد که بحث اتحاد مجدد شعاری بیش نیست. در آن زمان بود کاک رامبود داشت بکلی از رهبری حزبش ناامید می شد. از آنجا که یکی از شعارهايی که برداشته بودند برگشتن بین مردم و شروع مبارزه مسلحانه بود.

کاک رامبود به عهدی که ‌با رفقا بسته بود عمل کرد رخت و کوله‌پشتیش را برداشت و راهی ولایه‌ت شد. بماند که داستانهايی دارد ...

از آنجا که حزب بهترین وسیله برای رسیدن به اهداف بزرگ ملیست و دشمنان هر روز به فکر ضربه زدن بیشتر به بدنه حزب بودند و وجدانهای خفته به اصطلاح روشنفکران غافل بود کاک رامبود این اصل‌ها را بخوبی درک کرده بود. به همان خاطر تلاش کرد تا شعارهای دروغین منشعبین را به واقعیت بدل کند که ماهها طول کشید و کاک رامبود و همفکرانش بهای سنگینی بابت اتحاد دادند در نهایت به دشمنی کامل منشعبین با گروه "هه‌ڵویست" بدل شد. گروه "هه‌ڵویست" در نهایت کاملا متوجه سوءاستفاده آقایان رستگار و حسن‌زاده از نیت پاکی حدکا راجع به اتحاد شده‌ بودند و طی اقدامی شجاعانه به آغوش گرم حزب بر‌گشتند. البته تازه زهر پراکنی دشمنان و مخالفان حزب شروع شده.

هر چند که قابل پیش‌بینی بود آقایان حسن زاده و رستگار و همفکرانشان آقای رامبود را مانعی برای اتحادی که در اصل بهش ایمان نداشتند بکنند اما در دنیای واقعی شاید بتوان خود و دوستان را گول زد اما جامعه را محال است.

اقدامات صادقانه و شجاعانه عزیزان "هه‌ڵو‌ێست" قابل ستودن و افتخار است و مایه خوشحالی بین اعضا و دوستان‌ حزب و امید بیشتر به کار در رسیدن به هدف است.

باید به پاس زحمات عزیزان گروه "هه‌ڵوێست" روز ٢١/٠٦/٢٠١٢ را "رمز و الگويی کنیم برای اتحاد و وفاداری به آرمانهای دمکرات تا رسیدن به پیروزیی نهایی".

به کوری چشم دشمنان دمکرات

-----------------------------------------------------------------------

توجه:

ـ مطالب اين سايت بیانگر دیدگاه و نظر نویسندگان آن است

و سایت "هه‌ڵۆی‌ كوردستان" در برابر محتوای اين مطالب مسئول نميباشد.

ـ کپی برداری از مطالب اين سايت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 2107
بۆچوونه‌کان (5)Add Comment
...
نووسراوه‌ له‌ لایه‌ن عثمان رستگار, July 08, 2012
بقول مولوی «پس جواب او سکوت است وسکون// هسـت با ابله سخن گفتن جنون»
جواب کسانی که به گفتها‌ی عوسمان انتقاد داشتند
...
نووسراوه‌ له‌ لایه‌ن سعید حبیبی, July 06, 2012
اولین اصل دمکراسی عدالت و دومین آن احترام و ادبه،واقعا باید خجالت بکشید که همچین مزخرفاتی را بدون اسم می نویسید تا مسولیت آن را قبول نکنید.بعد کنگره 15 را هم خواهیم دید.
...
نووسراوه‌ له‌ لایه‌ن ghader, July 02, 2012
be goman kak rambod bam halvestae xoy laparaiki newe la mejoe hizb hadawa piroz be am halwesta la natavae kord sar kavae xabati melli demokratiki gali kord
hawre la mejina

ــ تێبینی "هه‌ڵۆی‌ كوردستان": هاوڕێی‌ به‌ڕێز، له‌گه‌ڵ‌ سپاس بۆ جه‌نابت، تكایه‌ به‌پێی‌ ئیمكان بۆچوونه‌كه‌ت ئه‌مجاره‌ به‌ پیتی‌ لاتین مه‌نووسه‌
...
نووسراوه‌ له‌ لایه‌ن زاهیر, June 30, 2012
ئه‌ریه‌ ویژدانه‌ن کام گه‌لوێست ........ رامبود کلاوی له‌سه‌ر ره‌فیقه‌کانی نا بۆ ده‌سه‌لات
...
نووسراوه‌ له‌ لایه‌ن هەڵۆ 111, June 30, 2012
تێکستێکی بێ نووسەر، بێ سەر و پێ، بە فارسی.

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy