هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

فرزند محسن رضایی بدستور احمدی نژاد و عوامل سپاه به قتل رسیده است

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

بkoshtane_rezaey_2تازگی اطلاعاتی بیرون آمده که نشان از روابط گسترده ای احمد رضائی با اپوزیسیون ایرانی خارج از کشور و تماس های توطئه آمیزی از نظر دولت احمدی نژاد با ایرانیان داخل کشور داشته است. جهت گناهکار قلمداد کردن و چوبکاری کردن حکومت ایران، وی با عواملی در ایران جهت دریافت اطلاعات اتهام آمیز در مورد فعالیت های هسته ای نظامی بخصوص در آستانه انتشار گزارش آژانس انرژی اتمی کار میکرده است. سپاه که احمد رضايی را تحت تعقیب قرار داده بود، پی برد که وی بین یک شخص و یک دانشمند اتمی ایران قرار ملاقات گذاشته و این دانشمند قرار بود یک فلاش اطلاعات مهمی را با خود بیاورد که فعالیت هائی که در زمینه توسعه بمب هسته ای توسط حکومت ایران صورت میگیرند را ثابت کند.

در یک مذاکره اضطراری بین عوامل اطلاعاتی سپاه با احمدی نژاد، تصمیم گرفته شد که جهت جلوگیری از افتادن این اطلاعات بدست احمد رضائی نباید از هیچ عملی دریغ کرد. احمدی نژاد وی را خائن نامید و لذا تایید نمود که اگر هنگام بازجوئی وی در هتل چاره دیگری نباشد، میتوان او را کشت. احمدی نژاد دستور داد که از رسیدن این اطلاعات به دست رقیب سیاسی وی محسن رضائی، که در انتخابات سال 1388 با وی رقابت داشته است، جلوگیری شود. همچنین ایشان دستور داد که این موضوع به اطلاع وزیر اطلاعات مصلحی نرسد چرا که ایشان از فروردین ماه با وی دعوائی است ("اینها راز نگهدار نیستند"). احمدی نژاد همچنین اضافه کرد که این تصمیم در محدوده اختیارات وی قرار دارد و لذا لازم نیست که به تصویب رهبر رسانده شود چونکه این تصمیم به منزله دستور قتل نیست بلکه فقط سخن از بازجوئی و گرفتن مدارک و اطلاعاتی که به دیگران داده است درمیان است و اگر در حین راه اتفاقی رخ داد، آنها مسئول نیستند.

در عمل، عوامل سپاهی موفق نشدند که نحوه انتقال مدارک از شخص رابط به احمد رضائی را فاش کنند و بنابراین یک واحد ویژه از طرف اطلاعات سپاه با کمک اشخاص ارشد در پلیس دبی وارد اتاق وی شدند. ظاهراً فرمانده پلیس دبی، ضاحی خلفان نیز در کمک رساندن به عوامل سپاه دخیل بوده است. خلفان در جریان کل این عملیات بوده است و سپاه را در فعالیت محرمانه اش در این منطقه همراهی میکند. افراد سپاه ساعتها احمد رضائی را بازجوئی کرده و وی را آنقدر کتک زده اند تا اینکه از بین رفت. آنها در اتاق وی بدنبال فلاش حافظه مذکور گشتند و بدون اینکه آنرا پیدا کنند دبی را ترک کردند.

منبع: خبرگزاری آذربایجان

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1673
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy