هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

سخنان بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل به مناسبت روز جهانی حقوق بشر

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

benyamin

روز جهانی حقوق بشر، روزی است که در آن کشور اسرائیل با افتخار می ایستد، با افتخار به سابقه خود به عنوان یک کشور پر جنب و جوش، کثرت گرا، و دموکراتیک – یک دموکراسی که ارزش های خود را علیرغم چالش های امنیتی که هیچ کشور دیگری در جهان با آنها مقابله نمی کند، حفظ می کند.

ما افتخار می کنیم که کشوری هستیم که قانون بر آن حکمفرماست و نه اشخاص، مکانی که اعتراضات در میدان های شهر امری معمولی و روزمره محسوب می شوند و نه نشانه ای از یک انقلاب. مردم به میدان ها می روند و اعتراضات و شکایت های خود را به گوش همگان می رسانند. آنها این امر را در اینترنت، روزنامه ها و تلویزیون انجام می دهند. آنها در پارلمان ما "کنست" این کار را به صورت تنومندانه، پر حرکت و آزاد، به صورتی که نمونه ای برای تمامی جهان دموکراتیک است، انجام می دهند.

ما افتخار می کنیم که در سرزمینی که قرن ها با جنگ های مذهبی مواجه بوده، اسرائیل از اماکن مقدس مذهبی ادیان بزرگ و از آزادی عبادت برای همگان با دقت حفاظت کرده است. ما افتخار می کنیم که در خاورمیانه ای که زنان سنگسار می شوند، همجنسگرایان به دار آویخته می شوند و اقلیت ها مورد آزار و اذیت قرار می گیرند، در اسرائیل قاضی اعظم یک زن است، همجنسگرایان رژه پر افتخار خود را دارند، و یک میلیون شهروند عرب داریم که آزاد هستند و امیدواریم که 300 میلیون عرب دیگر در سراسر خاورمیانه نیز روزی آزاد باشند. شاید چنین آینده ای در کمین ماست و ما امیدواریم که در سال پیشِ رو، شاهد پیشبرد حقوق بشر در منطقه ای که این حقوق برای مدت زمان طولانی نقض شده اند، باشیم. اما من به شما اطمینان می دهم که اسرائیل همچنان مشعل آزادی و حقوق بشر را با افتخار بلند نگه خواهد داشت.

ما یک دموکراسی حقیقی هستیم و نه فقط یک رای اکثریت، بلکه یک قوه قضائیه مستقل از حقوق افراد حفاظت می کند. بنابراین هر کسی که واقعا خواهان برقراری جامعه دموکراتیک در خاورمیانه است، باید بداند که آنها همیشه یک شریک و یک دوست، در تنها کشور یهود و واحد و آن هم کشور دموکراتیک اسرائیل، در کنار خود دارند.


ArtCreative Design and Custom coding

&feature=channel_video_title">       

ــ وزارت امور خارجه‌ اسرائیل 8 دسامبر 2011

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1624
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy