هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

بیانیه رئیس جمهور آمريكا در مورد اعمال تحریم های بیشتر بر رژیم ایران

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

 iran_amrikaبیانیه رئیس جمهور آمریکا

کاخ سفید

دفتر مطبوعاتی

برای انتشار فوری

۲۱نوامبر۲۰۱۱

بیانیه رئیس جمهور در مورد اعمال تحریم های بیشتر بر رژیم ایران

امروز، دولت من گام دیگری برای انزوای بیشتر و مجازات رژیم ایران به خاطر امتناع از تعهدات بینالمللی در مورد برنامه هسته یی خود، برداشته است. برای سالها، دولت ایران به تعهدات خود به معاهده منع گسترش سلا حهای هسته ای پایبند نبوده است. بارها قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل متحد و تعهدات خود به آژانس بین المللی انرژی اتمی را نقض کرده است. در مواجهه با این مقابله جویی، جهان یک صدا در آژانس بین المللی انرژی اتمی، در سازمان ملل متحد، و در پایتخت ها روشن ساخته است که اقدامات رژیم ایران صلح و ثبات بین المللی را به خطر می اندازد و تنها به منزوی کردن بیشتر رژیم ایران راه خواهد برد.

امروز، دولت من پرداخت قیمت از سوی رژیم ایران را، به خاطر اقداماتش تحمیل کرده است. تحریمهای تازه برای اولین بار بخش پتروشیمی ایران را هدف قرار داده است، از طریق ممنوعیت ارائه کالاها، خدمات و تکنولوژی در این بخش و مجازات هر شخص یا نهادی که درگیر چنین فعالیت هایی باشد. گسترش تحریمها در بخش انرژی؛ کار نگهداری و نوسازی بخش نفت و گاز را برای رژیم ایران مشکل تر میکند. آنها همچنین ۱۱تن را به خاطر نقش آنها در کمک به برنامه های هسته ای ممنوعه رژیم ایران، از جمله غنی سازی و برنامه های آب سنگین، مشخص ساختند. امروز ما گام بعدی قابل توجهی را در مورد تشدید فشار با اقدام بر اساس بخش ۳۱۱ قانون وطن پرستان ایالات متحده آمریکا برداشته ایم. برای اولین بار، کل بخش بانکداری ایران، از جمله بانک مرکزی ایران، به عنوان تهدیدی برای دولتها و نهادهای مالی که در معامله با بانک های رژیم ایران هستند، تعیین شده است. بریتانیا و کانادا در این صحنه به ما پیوستند،آنها هم امروز رژیم ایران را از سیستم های مالی خود قطع کرده اند. من از این مراحل استقبال میکنم و همه شرکایمان را برای انجام اینکار تشویق میکنم.

به عنوان رئیس جمهور، یکی از بالاترین اولویت های امنیت ملی برای من، جلوگیری از گسترش سلاح های هسته ای، از جمله بوسیله دولت ایران است. از زمان تصدی مقام رئیس جمهوری من روشن ساختم که ایالات متحده آماده آغاز فصل جدیدی با جمهوری اسلامی ایران است، این یک انتخاب روشن بود که من به دولت ایران ارائه کردم. ایران می تواند به تعهدات بین المللی خود عمل کند و مزایای بیشتر اقتصادی و سیاسی را در یکپارچگی با کشورهای سراسر جهان بدست آورد، یا می تواند با نادیده گرفتن مسئولیت خود ، تن به فشار و انزوای بیشتر بدهد. رژیم ایران مسیر انزوای بین المللی را انتخاب کرده است. تا زمانی که رژیم ایران همچنان در این مسیر خطرناک قدم بردارد، ایالات متحده به پیدا کردن راههایی، در هماهنگی با شرکای خود و از طریق اقدامات خود ما، برای منزوی کردن و افزایش فشار بر رژیم ایران ادامه خواهد داد.

 

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1342
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy