هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

" پ ك ك" و بازی دو سر باخت ایران و ترکیه‌

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

"توهم " و "قدرت عوامفريبى" دو شاخصه بارز و عمده حزب كارگران كردستان تركيه بوده و هست.

از انجا که‌ ایران ولایت فقیهی پايه هاى بنیاد فكرى و ايدئولوژيكى خود را بر شعارهايى اتحاد و رهبری شیعیان و مسلمین جهان  بنا نهاده‌  از همان اوایل داعیه‌ صدور انقلاب را زمزمه  ميكرد و حق ان را به‌ خود روا می ديد که‌ خود را نماينده خدا بر روى زمين بداند و به اسم دفاع از حق شيعيان و مسلمين در امور  تمام کشورهای اسلامی دخالت کند و از طرقهاى مختلف گروههاى تندرو دينى و ايدئولوژيكيى مخالف حكومتهايى منطقه را از لحاظ مادى و معنوى و لوجستيكى يارى رساند از حزب اله‌ شیعه‌ گرفته‌ تا حماس و طالبان، القاعده سنی، حوثيها و بیشتر کردهای عراق، منجمله‌ اتحادیه‌ میهنی،  و پکک.

 

pkk_iran_2017_1


همان طور كه گفتم توهم و قدرت عوام فريبى پ ك ك، ويژگيهاى بارزى هستند كه چشم طمع جنرالهايى ايرانى را از رويى اين سازمان غافل نساخته، بعد از به زندان افتادن اوجلان رهبر حزب  و اختلافات درون حزبى و تصفيه حساب گروهى كه شكل گرفته بود اين شانس را به ايران داد كه فرصت را غنيمت بشمارد و رسما وارد عمل شود از ان پس بود رفت و امدهاى مسؤلين امنيتى جمهورى اسلامى به دره بقاء در سوريه شروع و در نهايت منجر به جابجايى رهبرى و نيروهايى پ ك ك از سوريه به كوهستانهايى قنديل شد، از ان زمان به بعد سازمانهايى امنيتى تيروريستى جمهوريى اسلامى رابطه تنگاتنگى با اين گروه داشته اند، بعد از باز شدن فضاى كردستان براى توهمات فلسفى دراويش اوجلان، رابطه به حدى خويشاوندى شد كه دستگاههاى امنيتى احساس كردند كه اينها  دارند پا را از گليمى كه برايشان پهن شده درازتر ميكنند

با اوج گيريى بهار عربى و درگيريهايى سوريه، ايران هم به تكاپو  افتاد، فشارهايى امنيتى را بيشتر كرد و بعد از يك سرى درگيرى مناطقى را كه به پ ك ك سپرده بود بازپس گرفت و با اين گروه وارد فاز جديدى از همكارى و هماهنگى در سوريه شد.

زمانى كه ارتش ازاد سوريه، تنها نيرويى متشكل از همه طيف ها و اديان جامعه، قدرت مى گرفت و روز به روز بر قلمرو خود مى افزود از طرف تروريستهايى جمهورى اسلامى و قصابان اسد، به رهبرى پوتين مورد يورش بيرحمانه قرار گرفتند، سربار بمبهاى خوشه اى و سلاحهايى شيمياى با پولهايى ميليارديى جمهورى اسلامى، سازمانها و گروههايى تروريستى يك شبه مثل مور و ملخ پيدا شدند و بر سر ارتش آزاد ريختند.

بشار اسد، جنايتهاى زيادى مرتكب شد، شمار جان باختگان از مرز چند صد هزار گذشته بود، سيل ميليونى پناهندگان وارد تركيه ميشد، حتى ايران و روسيه مانع رساندن كمكهايى بشر دوستانه سازمان ملل به مردم بودند، اوباما'يى خيانتكار مشغول لاس زدن با تروريستهاى جمهورى اسلامى بود.

اختلافات تركيه و ايران بر سر اينده سوريه شدت گرفته بود، و ارتش ازاد تنها اميدشان به تركيه بود.

جمهورى تروريست اسلامى ايران براى حفظ تاج و تخت اسد هر كارى مى كرد از جنايت تا بذل و بخشش. در بحبحه جنگ با ارتش ازاد بطور غير منتظره ايى ايران گريلاهاى پ ك ك را براى كمك و همكارى به بشار اسد فراخواند و در واقع ايران با هماهنگى پ ك ك و نيروهايى اسد در شمال سوريه(روژئاوا) عملا ارتش ازاد را در معاصره قرار دادند

ظاهرا اين بار حفظ حرم  زينب و قدرت بشار اسد به داد پ ك ك رسيدند.

ماه عسل پ ك ك و سپاه پاسداران تروريست!

اين واگذارى فقط يك معنى مى توانست داشته باشد! "مزد خيانت" اين سازمان بايد قبلا سر سپردگى خودش به ولايت فقيه را به اثبات رسانده باشد كه شايسته و مستحق چنين پاداشى باشد كه ايران حاضر است برادر قسم خورده خود (توركيه)عليه كردها را دور بزند.

انچه كه بنده را به نوشتن اين سطور وا داشت بر شمردن فرصتهايى طلاى اى نيست كه سازمانهايى امنيتى جمهورى اسلامى در كردستان ايران (خۆرهه‌ڵات)براى اين سازمان(پ ك ك)  مهيا كرده بود و چطور جوانان تشنه ازادى كردستان امثال كمانگر و وكيلى و شيرين و ... را به جوغه هايى اعدام مى سپردند تا مثل اخوندها شهيد سازى بكنند، بلكه، اگر خاطرتان باشد دو سال پيش و هنگامى حزب دمكرات بعد از ٢٠ سال، در يك اقدام جسورانه و انقلابى ارگانهاى نظامى خود را به مرزها منتقل داد براى جمهورى اسلامى و  همپيمانان كرد'ش غير منتظره و پيش بينى نشده بود از همان اوايل، يورش كردند، توپ باران كردند، كوهستان را به اتش كشيدند، مزدور و جاش اجير كردند و براى خرابكارى فرستادند، مانع تراشى كردند، هيئت فرستادند، نمايندگان و هيئتهاى از كردستان عراق(باشور) را فرا خواندند و خلاصه تمام تلاش خود را نمودند كه پايى پيشمرگهايى دمكرات به مرز نرسد، بنگاههايى تبليغاتي پ ك ك و ايران شروع كردند به داد و بيداد كه اين يك توطئه است و عربستان و اردوغان پشت اين قضيه هستند و اين يك سناريو است براى از بار بردن انتخابات تركيه! تبليغ مي كردند كه حزب دمكرات ٦ ماه بيشتر در مرز دوام نخواهد اورد و بعد انتخابات به پايگاههايشان  بر خواهند گشت و در اين ميان هم بودند احزاب تنگ نظر كردستان ايران دوست داشتند با عينك پ ك ك به قضيه بنگرند و حرفهايى جمهورى اسلامى را تأيد كنند كه مبادا از قافله جا بمانند.

بعد از بيشتر از ٢ سال برايى دشمن هم ثابت شد كه عظم و اراده حزب دمكرات جوشيده و بر گرفته از عظم و اراده ملتى عظيم است كه صدها سال است براى ازادى و برابرى مبارزه ميكنند، و با عجين شدگان فكر كماليسم و ولايت فقيهى(پ ك ك) متوقف نخواهند شد.

آنچه كه اين روزها نظر مرا بخود جلب كرد مظلوم نمايى و عوامفريبى دوباره پ ك ك است! بعد از ديدار مقامات نظامى ايران و تركيه كه ظاهرا براى مقابله با اگر همه پرسى و اعلام استقلال كردستان است ولى ترس اخوندها خيلى بيشتر از اعلام استقلال كردهاست. ولى بنگاههايى تبليغى پ ك ك, مشغول جاده صاف كردن براى رژيم هستند

انچه كه ايران را اينچين بر اشفته عباراتند از:

١-اعلام تاريخ رفراندم براى استقلال در كردستان عراق،

اسم مقدس كردستان همان چيزيست كه لرزه به تن اشغالگران مى اندازد

٢- فعاليتهاى نظامى حزب دمكرات " راسان"

٣- امريكا، بعد از روى كار امدن پرزدند ترامپ و تروريست خواندن جمهورى اسلامى و قرار دادن تمام سازمانهايى وابسته به رژيم در ليست ترور، سران رژيم به وحشت افتاده اند.

ايران دنبال مظلوم نمايست، دنبال شريك جرم است، به دنبال انجام عمليات و مانور مشترك در مرزها، دنبال شرعيت بخشيدن به جنايتى است كه البته اگر توان انجامش را داشته باشد و با خود به گور نبرد در اين راستا تمام تلاش خود را به كار ميگيرد كه تركيه را با خود همراه سازد

ولى بعيد ميدانم تركيه چنين حماقتى را مرتكب شود. زيرا تركيه نيك ميداند كه نيت و هدف ايران آن نيست كه تركيه مى خواهد يعنى ضربه زدن به نيروهايى پكك و در ضمن در ديزى هميشه بر روى جنگنده هايى تركيه باز بوده.

در اين وسط پ ك ك اگاه است و ميداند كه تركيه قادر به اعزام نيروى نظامى و توپخانه اى به كوهستانهاى خۆرهه‌ڵات و باشور نيست اما اسرار دارد كه حمله صورت خواهد گرفت و هدف حمله هم انها خواهند بود! اين همان سناريو يا خوابى است كه ايران براى فريب دادن جامعه بين المللى ديده كه وانمود كند در اين حمله شريك نظامى دارد و تنها نيست.جاده صاف كنى پ ك ك و آتش بيار معرك شدنشان خبر از اين دارد كه توهم پيش قراول و سپر بلا شدن حشد شعبى و قاسم سليمانى تا هه و لير و دهوك را دارند.

ولى با مرورى به جنگهاى دو دهه گذشته راحت مى شود فهميد كه تركيه تعدادى در حد انگشتهاى دست مستشار خواهد فرستاد و حدودى هم پوشش هواى، كه اين رقم هم براى ايران كافى است كه كوهستانها را با خيال راحت آتش بزند. 

در نهايت اميدوارم كه جمهورى تيروريست اسلامى غيرت شروع چنين جنگى را به خود بدهد كه احزاب كردستان و مردم ايران بى صبرانه منتظر چنين روزى هستند تا بساط اخوندها را بهم بريزند

 

 _________________________________________

ــ بۆ پێوه‌ندی‌ گرتن له‌گه‌ڵ‌ به‌ڕێوه‌به‌ر‌ى ماڵپه‌ڕ له رێگه‌ی‌ فه‌یسبووكه‌وه‌ ئێره‌ كلیك بكه‌ 

 


ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1651
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy