هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

کاظم دارابی تروریست در سالهای اخیر عضو ستاد بازسازی لبنان بوده است

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

به انگیزه مصاحبه روزهای گذشته کاظم دارابی

پانزده سال دادگاه پرونده میکونوس این قاتل وزارت اطلاعات را به حبس ابد محکوم کرد ولی پس از 15 سال آزاد شد.

 

kazem_-_terrorist_-_2016_-_2

در عکس تازه ترین چهره او دیده می شود (در مصاحبه با «فارس»)


برای من که حوزه کار خبرنگاری ام در منطقه خاورمیانه پوشش رخدادهای ایران و تمرکز بر امور ایران در کشورهای پیرامونی آن و نیز در جهان بوده است، نام کاظم دارابی به عنوان یکی از تروریست های قسی القلبی که جنایت او سالها نیز روابط ایران و اروپا را تیره کرد و ایران را به عنوان کشوری که برای کشتن مخالفانش ترورها را تا به قلب برلین تاریخی می کشاند، در ذهن ثبت شده است.

کاظم دارابی در شمار تروریست های اعزامی وزارت اطلاعات ایران بود که با نیروهای زبده تروریست حزب الله لبنان دکتر صادق شرفکندی رهبر حزب دموکرات کردستان ایران را در رستورانی در برلین ترور کردند.

در آن زمان برلین تازه دو سه سالی بود که مقام پایتختی آلمان را بدست آورده بود.

بعد از قتل فجیع دکتر عبدالرحمان قاسملو رهبر اسطوره ای کردها که او را نیز رژیم ایران در وین در ترفند مذاکرات برای آشتی و حل مسئله کردستان به گفت و گو کشانده بود، دکتر صادق شرفکندی به رهبری حزب دموکرات کردستان ایران رسیده بود.

دکتر قاسملو را در تیر 1368، 13 ژوئیه 1989 در وین کشتند، سه سال و دو ماه بعد از آن، رهبری حزب دموکرات کردستان با دکتر شرفکندی بود.

 

doktor_sharafkandi-1_-_shahid

دکتر صادق شرفکندی در آخرین دوره پیش از قتل در رستوران میکونوس برلین


دکتر شرفکندی، زاده بوکان، هنگامی که در فرانسه در حال گرفتن دکترا بود با دکتر قاسملو آشنایی یافت و سالها بعد، معاونت دکتر قاسملو را در دست داشت و با کشته شدن قاسملو، او به رهبری حزب رسید.

از قتل دکتر قاسملو تا دکتر شرفکندی تنها سه سال و دو ماه گذشته بود. دکتر شرفکندی در اواخر تابستان 1992، آخرین هفته شهریور 1371 خورشیدی، برای شرکت در همآیش انترناسیونال سوسیالیستی آلمان به برلین دعوت شده بود، و رژیم این فرصت را برای کشتن او مناسب تشخیص داده بود.

ما بارها با پرویز دستمالچی فعال سیاسی ایرانی ساکن آلمان و یکی از بازماندگان آن میز خونین در رستوران برلین مصاحبه کردیم و او با شرح و تفصیل، روزهای قبل از ترور و آن ساعات ترور در رستوران و بعد، تحقیقات طولانی پلیس آلمان و دادگاهی را که مدت ها طول کشید و خود او یکی از شاهدان آن شد، توضیح داد و کتابهایی نیز در این باره نوشت.

 

Abdolrahman_gasemlu__-_shahid

دکتر عبدالرحمان قاسملو رهبر وقت حزب دموکرات کردستان در ترور وین کشته شد


آیا احمدی نژاد در قتل شراکت داشت؟

هرچند رستوران میکونوس نام یکی از جزایر یونان را داشت اما صاحب آن ایرانی بود و ایرانی های نزدیک به دکتر شرفکندی که برایشان راحت تر بود به یک رستوران ایرانی بروند و گپ و گفتی داشته باشند و فارسی حرف بزنند این رستوران را انتخاب کرده بودند؛ تا آن زمان به مخیله کسی نمی رسید که رژیم ایران در قلب برلین در برابر چشم مردم با اسلحه خودکار مخالفانش را بکشد.

ترور در ساعت ده دقیقه به یازده شب انجام می شود؛ غیر از میز دکتر شرفکندی دو نفر دیگر به صورت اتفاقی و صاحب رستوران در محل باقی بودند. سه تروریست وارد رستوران می شوند و با مسلسل به میز دکتر شرفکندی که در بخش پشتی رستوران بود حمله می کنند؛ دکتر شرفکندی، همایون اردلان نماینده حزب دموکرات در آلمان، فتاح عبدلی نماینده حزب در اروپا و نوری دهکردی کارمند صلیب سرخ و فعال در امور پناهندگان ایرانی مقیم آلمان کشته می شوند؛ یک تن بشدت زخمی می شود و صاحب رستوران و پرویز دستمالچی و دو تن دیگر جان سالم بدر می برند.

آقای دستمالچی بارها در مصاحبه با ما آن لحظات دلهره آور را که خود را به مرگ زده بود اما خون دیگران بر بدن او بروی کف زمین جاری بود، توضیح داده است همانگونکه در محاکمات نیز آن را شرح داد. آقای دستمالچی و نیز آقای ابوالحسن بنی صدر در محاکمه کاظم دارابی و عباس راحل یکی از شاهدان مهم بود.

کاظم دارابی، همراه با تروریست های حزب الله لبنان به نام های عباس حسین راحل، محمد یوسف امین، محمد ادریس و عطاءالله عیاد در زمانی که علی فلاحیان وزارت اطلاعات را در دست داشت و رییس جمهوری نیز اکبر هاشمی رفسنجانی، به اصطلاح اصلاح طلب امروزی بود، برای قتل دکتر شرفکندی و یارانش به آلمان فرستاده، و از همه امکانات سفارت ایران در آلمان که لانه ترور شده بود، بهره مند شدند. فلاحیان تا به امیروز از سوی اینترپل و آلمان به عنوان «فراری به جرم جنایت» تحت تعقیب است. اینترپل فلاحیان را نیز به دلیل ترور آرژانتین تحت تعقیب بین المللی قرار داده است.

محاکمه تروریست های دستگیرشده در ترور رستوران میکونوس پنج سال طول کشید؛ 247 جلسه برای محاکمه برگزار شد. در کنار آقای دستمالچی 170 تن دیگر نیز مورد پرسش قرار گرفتند.

در 21 فروردین 1376، یعنی 19 سال پیش در چنین روزهایی، کاظم دارابی و عباس راحل به حبس ابد و محمد یوسف امین و محمد ادریس به یازده سال و نیم حبس محکوم شدند.

در آلمان ظاهرا کسی که حبس ابد داشته باشد، پس از 15 سال می تواند آزاد شود. دارابی و راحل نیز پس از این دوره آزاد شدند و با فشار سخت رژیم ایران، که این تروریست خود را از یاد نبرده بود زیرا ظاهراً هنوز اطلاعاتی مهم برای حکومت داشت که تحویل او برایش اهمیت داشت، بلافاصله از آلمان اخراج شدند تا به ایران بروند. عباس راحل نیز مانند کاظم دارابی دوباره در خدمت هدف های رژیم در مورد حزب الله و سوریه و کشورهای عربی قرار گرفته است.

رژیم ایران برای آزاد کردن دارابی تلاش کرد و او بعد از 15 سال به ایران برگردانده شد و در فرودگاه نیز از سوی بلندپایگان رژیم و معاون وزیر خارجه در دولت محمود احمدی نژاد مورد استقبال قرار گرفت، و برخی رسانه های حکومتی او را «قهرمان» نامیدند؛ آری! قهرمان ترور و کشتار بهترین فرزندان ملت ایران.

احمدی نژادی که نام خودش در ترور دکتر قاسملو در وین آلوده مانده و شاید تاریخ باید به آن پاسخ دهد ولی شاید نیز اتهامی نادرست باشد.

با بازگشت، کاظم دارابی به رسانه های ایران گفت که می خواهد کتابی به فارسی و آلمانی منتشر کند تا مطالبی را که در دادگاه آلمان چند سال مورد بحث قضات سختگیر و دقیق آلمانی بود، رد کند!

در مورد فریدون بویراحمدی یکی از تروریست های اصلی در قتل زنده نام دکتر شاپور بختیار و دستیار جوان وفادارش زنده نام سروش کتیبه، همواره گفته شد بویراحمدی بعد از اینکه به ایران برگردانده شد، سر به نیست گردید تا راز قتل بختیار را با خود به گور ببرد و خود به دردسری برای رژیم مبدل نگردد.

می دانستیم که انیس نقاش نخستین تروریست لبنانی مسلمان شده طرفدار رژیم ایران در اولین سالهای حکومت اسلامی ایران ماموریت گرفته بود که دکتر شاپور بختیار را در سال 1359 در پاریس بکشد؛ انیس نقاش سوء قصد را انجام داد اما دکتر بختیار در آن سال، 1981، جان بدر برد و یک همسایه و یک پلیس کشته شدند. می دانستیم که انیس نقاش بعد از آزادی از زندان فرانسه به ایران رفت و برای من شنیدن نام او به عنوان «کارشناس» خاورمیانه همواره دردآور بود؛ رسانه های ایران نیز در این سالها با انیس نقاش مصاحبه هایی کرده اند و گفته شد که او از قبل تروری که برای رژیم کرده بود و شاید دخالت هایش در ترورهای دیگر برای حکومت، زندگی مالی بسیار خوبی در شمال تهران دارد و همچنان در خدمت هدف های نهادهای اطلاعاتی و امنیتی رژیم ایران است و ریاست مرکزی با نام «مطالعات امان» را در دست دارد.

 

Anic_nagash

انیس نقاش نخستین تروریستی که در صدد قتل شاپور بختیار در آمد

سالهاست به عنوان «محقق» و بازرگانی متمکن در تهران زندگی می کند


این هفته اما خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، مصاحبه تازه ای را با کاظم دارابی منتشر کرده در خصوص فعالیت های ایران در لبنان.

دارابی در مصاحبه این هفته گفته است که در همه سال های گذشته در کنار فرماندهان سپاه پاسداران و سفارت ایران در لبنان و سوریه بوده و عضو ارشد «ستاد بازسازی لبنان» بوده است.

 

Raes_bazsazi_lobnan__-_terrorist

حسام الدین خوش نویس (حسن شاطری) در حمله نظامی در سوریه کشته شد

 از نیروهای ارشد شاخه قدس سپاه و رییس ستاد بازسازی لبنان


او در این مصاحبه از غضنفر رکن آبادی سفیر پیشین ایران در لبنان که در مراسم حج کشته شد و نیز حسن شاطری فرمانده سپاهی که سالها مسئول بازسازی در لبنان بوده با گرمی سخن می گوید و تاکید دارد که این ستاد برای بازسازی لبنان تفاوتی میان مناطق مختلف قائل نشد و حتی کلیساهای مسیحیان را نوسازی کرد.

پرچم ایران در پشت سر او در یک دفتر مجلل کارش در تهران در عکسهای این مصاحبه دیده می شود و با خود گفتم قرار بود پرچم جمهوری اسلامی پشت سر مستضعفین و محرومین ایران باشد که هزار امید و آرزو داشتند و چند نسل آنها در فلاکت و فقر و اعتیاد و بیکاری زندگی اش تباه شده است. با خود گفتم کاظم دارابی بعد از خروج از این دفتر مجلل تهران تا رسیدن به خانه در راه چند صد کودک کار محروم می بیند؟ چند هزار معتاد و چند صدهزار جوان بی آینده را به چشم می بیند؟ با هر اتومبیلی که براند، اینها را یقیناً می بیند.

چگونه از بیت المال ایران برای کشوری بیگانه خرج شود که چند نسل دیگر از فرزندان پاک نهاد و محروم ایران زمین همچنان در فقر و فلاکت و در گِل و لای بمانند و بی آینده و در تیره روزی روزگار را با اندوه و بی آیندگی بگذرانند، و دل حاکمان ایران عزیز به این خوش باشد که دل مردم را در سرزمینی غیر شاد کرده اند نه به سربلندی و عزت ملت پاک نهاد و لب فروبسته و صبور ایران ما. یا ایران را نیز مانند لبنان آباد کنید و بعد به دادن کمک به دیگران مفتخر بود.


 -----------------------------------------------------------------------

 تماس از طريق فيس بوك:

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 2379
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy