هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

تخریب و تحریف افکار عمومی هدف اصلی سربازان رسانه‌ای جمهوری اسلامی در کردستان

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، بسیاری از فعالان سیاسی، مدنی و روزنامه‌نگاران در کردستان بر این باور بودند که پس از دوران خفقان دولت پوپولیستی احمدی‌نژاد، فصل جدیدی از روزنامه‌نگاری کردی در کردستان شروع خواهد شد، اما برعکس توقیف روزنامه‌ها و نشریات کردی و بازداشت و صدور احکام قضایی سنگین برای روزنامه‌نگاران کُرد همچون دوران دولت احمدی نژاد استمرار داشت و در بر همان پاشنه سابق چرخید.

در دوران دولت تدبیر و امید که روحانی هنگام تبلیغات برای انتخابات ریاست‌ جمهوری وعده آزادی بیان و آزادی رسانه‌ها را داده بود، فضا بر روزنامه‌نگاران تنگ‌تر و سربازان رسانه‌ای وابسته به دستگاه‌های امنیتی و نظامی در کردستان فصل جدیدی از فعالیت‌های خود را در راستای "تخریب شخصیت فعالان کُرد و حمله رسانه‌ای همه جانبه به احزاب کُرد اپوزیسیون جمهوری اسلامی" را آغاز نمودند.

این عریضه نویسان و مداحان در این راستا پروژه‌ای را تحت عنوان "بی‌اعتبار ساختن و بی‌اعتمادی افکار عمومی نسبت به شخصیت‌های سیاسی کُرد و احزاب کُرد اپوزیسیون" را آغاز و تاکنون این پروژه ادامه دارد.

 

jange_narm_-_1-1


سربازان رسانه‌ای جمهوری اسلامی در کردستان که به "افسران جنگ نرم و بسیج رسانه" معروفند با انتشار مقالات و مطالب در رسانه‌های وابسته به وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران درصدد تخریب شخصیت‌های سیاسی کردستان و احزاب کُرد می‌باشند و این افراد با استناد به اطلاعاتی ناموثق احزاب کُرد اپوزیسیون را فاقد مشروعیت و جایگاه در کردستان می‌دانند و فعالان سیاسی را "فعال رسانه‌های معاند" معرفی می‌کنند.

به گفته معاون فرمانده سپاه "بیت‌المقدس" کردستان، افسران جنگ نرم و بسیج رسانه نقش اساسی را در جنگ نرم علیه رسانه‌های وابسته به "ضد انقلاب" داشته‌اند و بطور مداوم مسئولان رژیم در کردستان نسبت به جنگ نرم علیه جمهوری اسلامی هشدار داده‌اند و این نشان می‌دهد که تمامی فعالیت‌های افسران جنگ نرم با هزینه‌های هنگفتی که صرف آن می‌شود، نتیجه مثبتی را درپی نداشته‌ است.

سربازان رسانه‌ای جمهوری اسلامی علاوه بر تخریب شخصیت‌های سیاسی کُرد وظیفه دیگری را نیز بر عهده دارند، آنان بر مجلات، روزنامه‌ها و هفته نامه‌های کردی نظارت و گزارشات خود را به بخش فرهنگی و امنیتی وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران تحویل می‌دهند.

فعالیت رسانه‌ای این عریضه نویسان و مداحان رسانه‌ای وابسته به وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در حالی است که براساس گزارش جدید سازمان گزارشگران بدون مرز، ایران سومین زندان بزرگ روزنامه‌نگاران در جهان است و هم‌اکنون چندین روزنامه‌نگار سرشناس کُرد از جمله عدنان حسن‌پور و محمد‌صدیق‌ کبودوند در زندان‌های جمهوری اسلامی بسر می‌برند و ده‌ها فعال سیاسی، مدنی، حقوق‌بشر، دانشجویی و روزنامه‌نگار کُرد به دلایل امنیتی و فشار دستگاه‌های امنیتی در کردستان مجبور به ترک زادگاه و راهی دیار غربت شدند.

جهت تنویر افکار عمومی در این مقاله‌ام می‌خواهم به اسامی برخی از سربازان رسانه‌ای جمهوری اسلامی در کردستان اشاره کنم:

١- امید بهمنی، خبرنگار ایرنا در سنندج، عضو تحریریه وب‌سایت نوای آبیدر وابسته به سپاه پاسداران و همکار وب‌سایت‌های ضد احزاب کُرد اپوزیسیون جمهوری اسلامی.

٢- خبات ساعدی، مسئول بخس استان کردستان خبرگزاری فارس و گزارش‌نویسی و ارائه بولتن‌های محرمانه به سپاه از کارهای ویژه وی می‌باشد.

٣- فریاد فاتحی‌نیا، مدیر وب‌سایت نوای آبیدر وابسته به سپاه پاسداران و همکار وب‌سایت‌های ضد احزاب کُرد اپوزیسیون.

٤- سرتیپ حاجی هادی‌فر، از عناصر اطلاعاتی سپاه قدس و مسئول وب‌سایت کُردپرس می‌باشد. مجوز وب‌سایت کُردپرس در جریان سفر خامنه‌ای به سنندج در راستای جنگ نرم با احزاب کُرد اپوزیسیون صادر و خبرنگاران و تحریریه آن از مدیران وب‌سایت‌ها و وبلاگ‌های ویژه در راستای سیاست‌های سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات بر علیه احزاب کُرد می‌باشند.

٥- سلیمان‌الله مرادی، مدیر مسئول هفته نامه روژان و فرشید گروهی سردبیر هفته نامه روژان. گفته می‌شود، فرشید گروهی در جریان بازداشت شهید ابراهیم لطف‌الهی نقش اساسی را داشته است و توهین و ناسزا گفتن وی در جلسه انتخاباتی در ستاد قالیباف به شهید دکتر قاسملو رهبر کاریزماتیک ملت کُرد و انتشار فایل آن رسوایی بزرگی را برای فرشید گروهی در سنندج را به همراه داشته بود.

٦- ستار مرادی، منتقدان و فعالان سیاسی و مدنی در سنندج تخریب و آنان را تهدید به پرونده‌سازی می‌کند، وی عامل توزیع مواد مخدر و از عناصر وابسته به سپاه و از بستگان نزدیک سالار مرادی نماینده مجلس رژیم در سنندج می‌باشد.


-----------------------------------------------------------------------

توجه:

ـ نظر نویسنده بازتاب دیدگاه وبسایت "هه‌ڵۆی‌ كوردستان" نيست

و "هه‌ڵۆی‌ كوردستان" در برابر محتوای اين مطلب مسئول نمی‌باشد.

ـ کپی برداری از مطالب اين سايت فقط با ذکر منبع مجاز می باشد.

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1458
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy