هه‌ڵۆی کوردستان

ناوەندی هاوکاری: بە هانای خەڵکی بوومەلەرزەلێدراوی "خۆیـ"ـەوە بچن

ناوەندی هاوکاریی حیزبەکانی کوردستانی ئێران لە ڕاگەیەندراوێکدا داوای لە خ...

سپاس و پێزانینی دەزگای ڕێکخستن لە خەڵكی کوردستان

دەزگای ڕێکخستنی گشتیی حیزبی دێموکراتی کوردستانی ئێران بەبۆنەی سەرکەوتنی ...

سپاسنامەی ناوەندی هاوکاریی حیزبەکانی کوردستانی ئێران

ناوەندی هاوکاریی حیزبەکانی کوردستانی ئێران بەنیسبەت بەشداری نەکردنی خەڵک...

  • ناوەندی هاوکاری: بە هانای خەڵکی بوومەلەرزەلێدراوی "خۆیـ"ـەوە بچن

    دووشەممە, 24. 2. 2020
  • سپاس و پێزانینی دەزگای ڕێکخستن لە خەڵكی کوردستان

    یەک شەممە, 23. 2. 2020
  • سپاسنامەی ناوەندی هاوکاریی حیزبەکانی کوردستانی ئێران

    یەک شەممە, 23. 2. 2020
-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

پ ک ک چرا هراسان شده است؟

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

keyhan_-_peshmarga_-_3بعد از آنکه پیشمرگان حدکا توسط گریلاها ی پ ک ک مورد یورش قرار گرفتند، بسیاری کوشیدند که این خیانت را به گردن غرور جوانی چند گریلا بیاندازند و حکم برائت برای رهبری و کلیت این حزب صادر کنند. کوشش و تلاشی که خود کوشنده می دانست که واقعیت چیست.

برای رسیدن به واقعیت انجام این عمل پ ک ک لازم است که فعالیتهای گذشته گریلاهایی که پ ک ک به شرق کردستان می فرستاد را به یاد آورد و همچنین برخورد پ ک ک با نیروهای رقیب در غرب و شمال کردستان.

هر آنکس که برای یک بار هم در محافل تشکیلاتی پ ک ک در شرق کردستان حضور داشته خوب می داند که تمام تلاش نیروهای پ ک ک طی این سالها نه مشروعیت زدایی از جمهوری اسلامی بلکه مشروعیت زدایی از احزاب کردی شرق کردستان و به ویژه دمکرات بوده است. ابزار اصلی آنها نیز عدم حضور پیشمرگان دمکرات در کوهستانها و داخل شرق کردستان و عدم فعالیت نظامیشان بوده است.

پ ک ک با یورش و سیاه کردن این احزاب در صدد کسب مشروعیت برای خود بود و این دقیقا زمانی بود که این احزاب فاقد رسانه یی همگانی همچون تلویزیون و در دورانی بود که شبکه های اجتماعی آنچنان عمومی و در دسترس نبودند. فضایی که پ ک ک با چشم پوشی و همکاریهای پنهانی وزارت اطلاعات توانست موفقیتی نسبی را کسب کند.

 

harasan_keyhan_1


حضور نیروهای دمکرات امروز در نقاط مرزی و گسیل آنها به داخل کشور ستونهایی که پ ک ک در شرق کردستان خود را بر آن بند کرده بود را متزلزل نمود. ماندگاری و تداوم فعالیت این نیروها یعنی پایان بخشی رویایی که پ ک ک بر آن بود که تا پایان با آن بزید.

هراسانی تئوریسنها و سران پ ک ک در لوله تفنگ گریلا ها پدیدار می شود و پ ک ک مرگ خود در شرق کردستان را در اگر از سر گیری فعالیت حدکا و دیگر احزاب اصیل شرق کردستان می بینید. مرگ بدین معنا که بعد از سال 2004 ستون جنگی پ ک ک را جوانان شرق کردستان تشکیل می دادند و علت پیوستن آنها به صفوف پ ک ک نه ایدولوژی موفق پ ک ک بلکه حضور نظامی انها بود. پ ک ک به هر آنچه نیاز باشد متوسل می شود تا از حضور پیشمرگان در قندیل و مناطق مرزی جلوگیری کند.

حضور و ماندگاری این نیروها یعنی قطع کمکهای تسلیحاتی و لجستیکی رژیم ایران به آنها و پ ک ک می کوشد که این مهم را به هر قیمتی از دست ندهد.

 

براى خواندن مطالب مربوط به مبارزه در شرق كوردستان

بر روى عكس زير كليك كنيد

 

shoresh-le_rozhhelatawe

 


               
 
 
Text-to-speech function is limited to 100 characters
 
ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1613
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy