هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

اتحاد کوردها و آذریها و ارمنیها روز پنجشنبه برای نجات دریاچه‌ی ارومیه

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

انستیتوی کورمانج در دانشگاههای ارومیه با صدور بیانیه‌ای از مردم استان ارومیه و مخصوصا شهروندان ارومیه و دانشجویان دانشگاههای ارومیه خواسته است در تظاهرات روز پنجشنبه 8 خرداد 1393 در جلوی استانداری ارومیه واقع در فلکه‌ی ایالت شرکت کنند.

نسخه‌ای از بیانیه در زیر متن بیانیه عینا می‌آید:

 

krmanj_-_wrme_2


مردم غیور ارومیه!

ملت فهیم آذری‌ زبان!

کوردهای فهیم!

ارمنی‌های عزیز!

اقشار اصیل این مرز و بوم!

چنان که میدانیم در روزهای اخیر دریاچه‌ی ارومیه به قعر تاریخ نزدیکتر شد. قعری که شاید آن را یک قدم به گاوخونی نزدیکتر کند. اکنون لازم است همه‌ی آحاد ملت در شهر ارومیه از آذریهای اصیل ارومیه گرفته تا کوردها و ارمنیها، دست به دست هم داده و اکوی شهر و طبیعتمان را به شهر و استان خود بازگردانیم تا باشد زندگی غرب کشور و به تبع آن زندگی در تبریز و اردبیل و سنندج نیز دچار مخاطره نگردد.

میخواهیم ره در رکابی بگذاریم که ستارخان و باقرخان و ارمن ها و کوردها از زمان‌های بسیار دور در این شهر قدم در راه آن نهاده‌اند. بیایید با اتحاد خود دست به چشمان دشمنان برده و طبیعت پاک ارومیه را به آن بازگردانیم.

لازم است شهری که سمبل آشتی و زندگی مسالمت‌آمیز آذریها و کوردها و ارمنی ها است، دست اتحادش را به چنگالی علیه دژخیمان ملل ارومیه زده و نگذارند دیگر ماجرایی زندگیشان را به خطر بیندازد.

بیایید روز پنجشنبه 8 خرداد سال 1393 در جلوی استانداری ارومیه وافع در فلکه‌ی ایالت ارومیه، تجمعی اعتراضی را برپا کرده و خواهان اقدام سریع دولت جمهوری اسلامی در جهت رفع این مشکل بزرگ شهر و سرزمینمان شویم. کورد و آذری و ارمنی، محکوم به زندگی در کنار یکدیگر هستند. نباید به دشمنان اجازه داده شود که آنها را علیه هم بشورانند و با سیاست خود، زندگی در 5 استان غربی ایران را به خطر بیندازند.

 

زنده باد آذری و زنده باد کورد و زنده باد ارمنی

زنده باد ارومیه زنده باد دریاچه‌ی ارومیه

(یاشاسن ارومیه) (بژی ارومیه) (ویوا ارومیا)

انستیتوی کورمانج در دانشگاههای ارومیه

دوشنبه 7 خردادماه 1393 خورشیدی

مصادف با 26 می 2014 میلادی

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1514
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy