هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

من یک تجزیه طلبم

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

۱. می گویم مردمان ایران، بدون در نظر گرفتن، زبان، نژاد، دین و مذهب حق زندگی آزاد و تعیین سرنوشت فردی و جمعی خود را دارند؛ می گویی این ها از مظاهر غرب است و همبستگی ملی را تضعیف خواهد کرد ما تنها خواستار دمکراسی هستیم که در چارچوب آن حقوق فردی رعایت شود.

 

majid_-_tajziye_talab_2


۲. می گویم، دمکراسی بدون بهرسمیت شناختن حقوق ملی تشکیل دهندگان ایران، چون چهار دیواری است که اجزای آن بهم وصل نشدهاند؛ می گویی، ایران یک کشور، یک ملت و یک پرچم و زبان است و گویشها و خُرده فرهنگهای محلی دارد.

٣. میگویم، دمکراسی تنها رأی اکثریت نیست و بدون حقوق موزائیک های تشکیل دهنده‍ی ایران، نمی تواند موفق شود؛ میگویی، مطرح کردن مسائل فرقهای باعث تضعیف اتحاد ملی و تجزیه‍ی ایران خواهد شد.

۴. میگویم، تداوم بخش بزرگی از ملیت های تشکیل دهنده‍ی ایران، خارج از مرزهای ایران می باشد، نمی توان آذربایجان ملّت باشد و آذریهای داخل ایران قوم؛ میگویی اینها ابداعات اجانب هستند و ایران کشوری است که هزاران سال است واحد و یک پارچه بوده است.

۵. میگویم مردمان ایران، هیچ گاه واحد نبودهاند و همیشه بر طبق قراردادهای مربوط به زمان خود در کنار هم بودهاند؛ میگویی ملّت سازان و تجزیه طلبان در انزوایند و ملت ایران اجازه نخواهد داد تمامیت ارضی ایران بهخطر بیافتد.

۶. میگویم، اتحاد ویکپارچگی ایران در گرو بهرسمیت شناختن حقوق ملیتّ ها و اقوام تشکیل دهنده‍ی ایران و تشکیل یک سیستم فدرال و سکولار هست؛ میگویی در سر تا سر منشور و میثاق های بین المللی نه اشاره ای به فدرالیسم است، نه حقوق سیاسی اقوام، نه حق تعیین سرنوشت برای گروه های قومی یا مذهبی.

۷. از زبان مادریم دفاع می کنم، میگویی فارسی زبان مشترک همه‍ی ماست و ادعا می کنی در کنوانسیون مربوط به حقوق افراد متعلق به اقوام و مذاهب مختلف، همه‍ی حقوق فقط برای افراد متعلق به مذاهبِ مختلف شناخته شده است.

٨. می گویم بدون پذیرش حقوق ملیت ها و اقوام تشکیل دهنده‍ی ایران، اتحاد عملی علیه جمهوری اسلامی تشکیل نخواهد شد؛ می گویی من مخالف رژیم آخوندی هستم ولی در برابر تجزیه طلبان حاضرم به درگاه آیت الله خامنهای توبه کنم و علیه تجزیه طلبان بجنگم.

۹. می گویم ستمِ مظاعف ملیت های غیرفارس ایران، مانندِ ستم فرهنگِ اسلامی بر زن است؛ می-گویی بهانهای برای خودتان درست کردهاید تا ایران را تجزیه کنید!!

۱۰. می گویم سیستم عدم تمرکز تنها ضامن دمکراسی در ایران و توسعه‍ی اجتماعی، سیاسی و اقتصادی است؛ می گویی، اینها همه طرح دشمنان ایران است برای تجزیه‍ی تمدن هزاران سالهمان، چو ایران نباشد تن من نباد!!

۱۱. می گویم ..... می گویی تجزیه طلبی! ... پس من یک تجزیه طلبم و تجزیه طلب خواهم ماند!

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 1440
بۆچوونه‌کان (1)Add Comment
...
نووسراوه‌ له‌ لایه‌ن فازیل سوڵتان په‌نا،،،فینلاند, April 11, 2014
کاک مه‌جید گیان ده‌ست خۆش.

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy