هه‌ڵۆی کوردستان

-
هەڵە
  • JFolder::create: Could not create directory

بیانیه‎ی حزب دمکرات کردستان ایران کمیتەی خارج از کشور

پۆستی ئەلیکترۆنی چاپکردن

حزب دمکرات کردستان ایران کمیتەی خارج از کشور در رابطه با شرکت جعفر صحرارودى در کنفرانس بین‌المجالس ژنو بیانیەای صادر نمود.

متن کامل این بیانیه عینأ درپی می‌آید:

 

sahrarodi_-_darawa_2


روز دوشنبه ٧ اکتبر ٢٠١٣ میلادی، یک هیأت پارلمانی از ایران به منظور شرکت در کنفرانس اتحادیه‎ی بین‎المجالس وارد شهر ژنو سوئیس شد. پس از رسیدن هیأت ایران به این شهر، مطلع شدیم که یکی از اعضای این هیأت، محمد جعفر صحرارودی تروریست جمهوری اسلامی است که در سال ١٩٨٩ میلادی به همراه چند تروریست دیگر، دکتر عبدالرحمان قاسملو و همراهانش را در شهر وین پایتخت اتریش شهید کردند. پس از آگاهی یافتن از این موضوع، کمیته‎ی روابط حزب دمکرات در خارج از کشور، از طریق نمایندگان حزب در اتریش و سوئیس، این موضوع را پیگیری و به صحت این امر واقف گردیدند که صحرارودی به عنوان یکی از اعضای هیأت مجلس ایران در کنفرانس ژنو شرکت خواهد کرد.

پس از ترور وین، حکم بازداشت بین‎المللی برای صحرارودی و سایر تروریست‎ها از سوی دادستان وین صادر شد. نمایندگان حزب دمکرات کردستان ایران با استناد به این حکم، از دولت‎های اتریش و سوئیس درخواست نموده‎اند که نامبرده را در سوئیس بازداشت نمایند و به دولت اتریش تحویل دهند. در همین حال، سعی ما بر این بوده که در بسیاری از کشورهای دیگر و از طریق نمایندگان پارلمان‎ها و سیاستمداران دوست، دولت سوئیس تحت فشار قرار داده شود تا محمد جعفر صحرارودی بازداشت گردد.

تا زمان انتشار این بیانیه، دو دولت سوئیس و اتریش هیچ گونه موضع رسمی را اتخاذ ننموده‎اند. ما با درنظرگرفتن تجاربی که در رابطه با کشورهای غربی داریم، لازم دانستیم که از طریق این بیانیه، افکار عمومی و رسانه‎های ارتباط جمعی را به منظور تحت فشار قرار دادن دولت‎های سوئیس و اتریش مطلع نماییم تا بر اساس قوانین و مقررات بین‎المللی اقدام نمایند و این فرصت پیش آمده را نیز قربانی منافع و مصالح اقتصادی و سیاسی خویش ننمایند.

ما برای دستیابی به عدالت، تمام تلاشمان را مبذول داشته‎ایم و به طور قطع، بر ای به نتیجه رساندن تلاش‎هایمان از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم کرد و این مسأله را پیگیری خواهیم نمود.

در همین جا، از تمامی مجامع و محافل بین‎المللی و دولت‎های غربی و اتحادیه‎ی اروپا خواستاریم از دولت سوئیس بخواهند که بر اساس قوانین بین‎المللی عمل نموده و محمد جعفر صحرارودی را بازداشت و به دستگاه قضایی اتریش تحویل نماید.

تلاش خواهیم کرد که در آینده و در این رابطه، اطلاعات بیشتری را منتشر نماییم.

 

حزب دمکرات کردستان ایران

کمیته‎ی امور خارج از کشور

 

sahrarodi_-_darawa_5

 

sahrarodi_-_darawa_3

حکم بین‌المللی بازداشت محمد جعفر صحرارودی

 

ناردن بۆ تۆڕه‌ کۆمه‌ڵایه‌تی‌یه‌کان
جاری خوێندراوه‌: 2229
بۆچوونه‌کان (0)Add Comment

نووسینی بۆچوون
بچووکردنه‌وه‌ی خانه‌ی بۆچوون | گه‌وره‌کردنی خانه‌ی بۆچوون

busy